Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 31d. 08:00

Kitokios karantino pamokos vaikams – tai, ko nemokoma mokykloje

Mokykla
Mwesigwa Joel nuotr./ Unsplash nuotr. / Mokykla

Kovo viduryje mano dvi vidurinę mokyklą lankančios dukros buvo išsiųstos namo. Tuomet jos dar nežinojo, kad jų mokslo metai iš esmės baigėsi ir kad su kai kuriais savo draugais jos dar ilgai nesusitiks. Jos nežinojo, kad dar bent šešis mėnesius nekels kojos į klasę. Nežinojo, kad jų gyvenimas ilgam pasikeis.

Jų pamokos tęsėsi nuotoliniu būdu, tačiau mokymosi kokybė krito. Mergaitėms virtualios pamokos pasirodė neįdomios. Jos pavargo spoksoti į ekraną. Joms teko pereiti nuo nulio elektroninių laiškų per dieną iki 50 – tiek jų reikėdavo perskaityti, parašyti, atsakyti... Jos stengėsi išmokti planuoti savo dienas, tarsi būdamos 11 ir 14 metų staiga būtų tapusios įmonių vadovėmis. Jų matematikos įgūdžiai sumenko. Jų ispanų kalbos žodynas išseko. Jų tiksliųjų mokslų žinios tapo mažai ko vertos. Jų entuziazmas spręsti standartizuotus testus nepasikeitė, taigi bent vienas dalykas liko toks pats.

Mano dukterų valstybinė mokykla yra puiki, o jų mokytojai stengėsi, kaip įmanydami, bet vis dėlto, jei rudenį grįš į klasę, jos bus bent ketvirtadaliu atsilikusios nuo mokymo programos. Kai kurie jų klasės draugai gali būti atsilikę dar labiau – keli mokiniai nė karto neprisijungė prie nuotolinio mokymo sistemos po to, kai jų mokykla persikėlė į internetą.

Tačiau pastaruoju metu stengiuosi pažvelgti į situaciją iš šviesiosios pusės. Stebėdamas savo dukteris per šiuos mėnesius namuose, aš mažiau jaudinuosi, kad jos praleis kokią nors mokyklos užduotį. Yra dalykų, kurių jos išmoko po to, kai mokykla buvo uždaryta, kurių niekaip kitaip nebūtų išmokusios.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"