Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 25d. 20:54

Kruvina norvegiško „Black Metal“ istorija: velnias, liepsnojančios bažnyčios ir žmogžudystės

„Lords of Chaos“
„Facebook“ nuotr. / „Lords of Chaos“

Nesidomintys sunkiąja muzika dažnai mano, kad visi metalo mėgėjai – daugiau mažiau satanistai. Šiek tiek tiesos tame yra: Norvegijoje devintojo ir dešimtojo dešimtmečių sandūroje gimė pati ekstremaliausia, šventvagiškiausia ir tamsiausia muzika – „Black Metal“ (liet. juodasis metalas, juodmetalis). Šio žanro susikūrimas nušviestas dešimčių liepsnojančių bažnyčių, o iškilimas pažymėtas savižudybėmis ir žmogžudystėmis. Sveiki atvykę į „True Norvegian Black Metal“ pasaulį.

Kodėl Black Metal?

Nuo pat sunkiojo metalo (heavy metal) muzikos atsiradimo septintajame XX amžiaus dešimtmetyje, šis žanras buvo siejamas su velniu. Sunkiosios muzikos tėvai naudojo įvairius kūrybinius elementus, siekdami šokiruoti konservatyvias visuomenes, taip atkreipdami į save dėmesį: grupė „Coven“ scenoje atlikdavo „šėtoniškas mišias“, „Black Sabbath“ dainavo apie velnius ir raganas, o „Led Zeppelin“ vokalistas pasakojo, kaip domisi įvairiausia magija. Žinoma, klausantis jų atsiminimų aišku, kad niekas į tai nežiūrėjo rimtai.

123RF.com nuotr./Tokia ir panaši simbolika dažnai naudojama roko ir metalo muzikoje
123RF.com nuotr./Tokia ir panaši simbolika dažnai naudojama roko ir metalo muzikoje

Nors būtų galima ilgai kapstytis po muzikos archyvus, tačiau Black Metal pradžia galima laikyti grupės „Venom“ antrąjį albumą „Black Metal“. Kaip tik šis pavadinimas ir buvo primestas visam žanrui. Tuo metu „Venom“ grojo greitą, šiurkščiais vokalais persmelktą ir visus lo-fi principus atitinkančią muziką. Kūryboje buvo pilna nuorodų į velnią, kalbama apie jį kaip valdovą, kuriam parduodama siela. Tačiau „Venom“ velnias buvo toks pat tikras kaip ir Velykų kiškutis ar dantukų fėja. Tai vis viena buvo tik roko grupė, siekusi pripažinimo ir dėmesio, pasitelkdama visuomenę šokiruojančius motyvus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"