Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gruodžio 26d. 07:57 , Atnaujinta: 2020 spalio 30d. 19:16

Kur didžiuosiuose Lietuvos miestuose laidojami artimųjų neturintys žmonės?

Karveliškių kapinės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Karveliškių kapinės

Kiekvienas iš mūsų yra susidūręs su artimojo netektimi. Nutikus nelaimei tenka stoti į akistatą ne tik su praradimo sukeltu skausmu, bet ir su įvairiais staiga atsiradusiais žemiškais reikalais, tai yra pačių laidotuvių organizavimu. Tačiau ne visi turi artimų žmonių, galinčių pasirūpinti paskutinės kelionės reikalais. Kas mirus nutinka artimųjų neturinčiam žmogui? Kas pasirūpina jo kūnu? Ar daug žmonių Lietuvoje miršta visai vieniši?

15min pasiteiravo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių savivaldybių, kas nutinka mirus artimųjų neturinčiam asmeniui, kaip juo pasirūpinama ir kiek tokių atvejų pasitaiko per metus.

Kartais kūnai atpažinimo laukia ir pusę metų

Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatyme rašoma, kad neatpažintus palaikus galima laidoti tik gavus raštišką prokuroro leidimą, o jeigu nėra asmenų, galinčių suorganizuoti mirusio laidojimą, arba nežinoma, kur jie yra, laidojimą organizuoja savivaldybė, kurioje gyveno mirusysis. Jeigu miręs žmogus neturėjo nuolatinės gyvenamosios vietos, laidojimą organizuoja savivaldybė, kurioje tas žmogus mirė.

Vilniaus miesto savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistė Neringa Kolkaitė teigė, kad kartais neatpažintų asmenų kūnai saugomi net kelis mėnesius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"