Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 5d. 14:20

Narcizės motinos: ar suaugę vaikai turi šansą „pasveikti“?

Motina ir vaikas
Ksenia Makagonova nuotr./ Unsplash nuotr. / Motina ir vaikas

Apie narcizus pastaruoju metu informacijos yra tiek, kad nors vežimu vežk. „Toksiški partneriai, toksiški santykiai, kaip išgyventi su narcizu“ – tokios ir panašios antraštės šmėžuoja kur bepažvelgsi.

Atrodo, apie juos turėtume žinoti viską, o ypač – kaip po tokių žlugdančių santykių atsitiesti, morališkai atsistoti ant kojų, kaip apskritai neįsipainioti į santykius su narcizais. Ir vis tik dar yra temų, kurias apeiname, apie kurias beveik nešnekame. Viena jų – „neliečiamoji, šventoji institucija“ tėvai, o ypač motinos. Kodėl?

Geriausiai tai iliustruoja vienas feisbuke aptiktas komentaras, kuriame skaitytoja piktinasi knygomis apie toksiškus tėvus, toksiškas, narcizes mamas ir įvertino tai kaip „vaikystėje prisidirbusių“ vaikų siekį šiomis knygomis kaltinti „vargšus tėvus, jog šieji skriaudė vaikus“, ir kvalifikuoja tai kaip „suaugusio žmogaus (vaiko) norą atsakomybes primesti tėvams ir ypač norą niekinti savo šaknis“.

Sutikite, šiek tiek sudėtinga. Kaip ir nesibaigiančios kabutės tekstuose, kai yra kalbama apie narcizus. Linija tarp realybės ir paralelinės, specialiai jums sukurtos realybės bendraujant su narcizu yra labai siaurutė, ypač jei kalbama apie vaikus. Augęs tokioje šeimoje (ypač su narcize motina) vaikas ne tik kad dažnai neturi objektyvaus savo paties paveikslo, tačiau jo realybės suvokimas būna tiek iškraipytas, jog atstatyti tokį vaizdą „į vietą“ dažniausiai yra labai sunku, o kartais – išvis neįmanoma.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

00:38
13:16
01:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"