Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 5d. 21:07

Norintiems įmerkti koją į kino vandenis: kiek Lietuvoje uždirba masinių scenų aktoriai?

Serialo „Jekaterina Didžioji“ filmavimas Lietuvoje
Serialo kūrėjų nuotr. / Tuštumos kilpos filmavimo aikštelė

Įsiamžinti kino juostoje, neturint patirties filmavimo aikštelėje, ir iš to uždirbti? Taip, tai tikrai yra įmanoma. Į Lietuvą vis labiau besiveržiant kino kultūrai, galimybių pasirodyti didžiuosiuose ekranuose randasi kone ant kiekvieno kampo. 15min išsiaiškino, kiek iš tokio darbo yra įmanoma uždirbti, kokių savybių reikia turėti, norint savo veidą išvysti kino ekranuose, bei pasigilino į tai, nuo ko priklauso tokio darbo užmokestis.

Šiuo metu Lietuvoje masinių scenų aktorių atrankomis užsiima ne viena aktorių agentūra. 15min susisiekė su trimis iš jų – „Editos kastingu“, „Rock in Role“ ir „Aktorių agentūra“ – bei išsiaiškino, kokia yra situacija su vadinamųjų masuočių aktoriais mūsų šalyje.

Užsienio kompanijos nebūtinai moka daugiau

Sklindant kalboms, jog Lietuvoje netrukus gali lankytis „Netflix“ ir čia filmuoti naujausią populiariojo serialo „Stranger Things“ sezoną, natūraliai gali kilti klausimų, ar vienas didžiausių kino vardų pasiūlys darbo ir vietiniams gyventojams. Samdyti gyvenančiuosius filmavimo vietoje – labai dažna praktika, kai yra atsivežami filmų projektai.

Apie „Netflix“ vizitą gandų girdėjo ir visi 15min kalbinti įmonių atstovai – UAB „Editos kastingas“ direktorė Edita Kabaraitė, UAB „Rock in Role“ atstovė Austėja Užkuraitė ir UAB „Aktorių agentūra“ direktorius Donatas Šimukauskas. Tiesa, spėlioti, kiek didžioji kino kompanija galėtų mokėti masuočių aktoriams, atstovai nesiryžta.

Vida Press nuotr./Serialo „Keistesni dalykai“ („Stranger Things“) aktoriai
Vida Press nuotr./Serialo „Keistesni dalykai“ („Stranger Things“) aktoriai

Anot visų kalbintų atstovų, paprastai viena filmavimosi pamaina gali trukti nuo poros iki 12 valandų arba daugiau, jei yra vėluojama. E.Kabaraitė teigė, kad už šį laiko tarpą mokami honorarai gali labai svyruoti, priklausomai nuo susitarimo.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"