Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 12d. 16:59

Politikų stiliaus atmintinė: kokie drabužiai tinkami vilkėti darbinėje aplinkoje ir ko derėtų vengti?

Tomas Vytautas Raskevičius, Ingrida Šimonytė, Aušrinė Armonaitė, Gabrielius Landsbergis
15min koliažas / Tomas Vytautas Raskevičius, Ingrida Šimonytė, Aušrinė Armonaitė, Gabrielius Landsbergis

Savo apranga išreiškiame pagarbą kitiems, ji yra nebylios komunikacijos priemonė, kuri kartais apie mūsų vidines savybes gali pasakyti daugiau nei žodžiai, gali padėti sustiprinti mūsų kompetencijos įspūdį. Kalbant apie politikų aprangą, visų pirma joje turi atsispindėti aiškumas ir konkretumas. Ji turi neblaškyti aplinkinių dėmesio, o sustiprinti patikimumo ir užtikrintumo įspūdį. Apie tai, ką derėtų vilkėti ir kaip atrodyti politikams – tiek moterims, tiek vyrams, kalbamės su mados tendencijų analitike Marija Palaikyte ir vyrų stiliaus konsultantu Algirdu Griciumi.

Sėkmingam įvaizdžiui neužtenka tinkamo drabužio

„Politikas yra visuomenės atstovas. Tai statusas, kuris įpareigoja. Apranga plačiąja prasme yra pagarbos ženklas institucijai, progai, aplinkiniams ir pačiam sau. Šiais laikais turime vis daugiau laisvių, mažiau protokolinėmis taisyklėmis varžomų situacijų – vis labiau vertiname individualumą.

Vis dėlto, kalbant apie politiko aprangą, mano manymu, siekiamybė turėtų būti pusiausvyra tarp tinkamos aprangos ir asmenybės saviraiškos. Mūsų apranga yra labai galinga nebylios komunikacijos priemonė, kuri kartais apie mūsų vidines savybes pasako daugiau nei žodžiai“, – teigia mados tendencijų analitikė, lektorė, autorinės radijo laidos kūrėja, „Vyrų mados savaitės“ organizatorė Marija Palaikytė.

Asmeninio archyvo nuotr./Marija Palaikytė
Asmeninio archyvo nuotr./Marija Palaikytė

Pasak M.Palaikytės, sėkmingą politiko įvaizdį sudaro ne vienas tinkamai pasirinktas drabužis, o visa visuma: apranga, laikysena, gestikuliavimas, manieros ir detalės: aksesuarai, šukuosena, moterims – kuklus makiažas, tvarkingas manikiūras ir t. t. Aprangos pasirinkimas keičiasi priklausomai nuo situacijos formalumo, bet dirbant tiesioginį darbą turi būti išlaikomas dalykinis stilius.

„Tikslas nėra dramatiškai žmogui pasikeisti. Tikslas yra būti geriausia savo paties versija. Ir tai suteikia labai daug laisvės individualumui. Taisykles žinoti – labai sveikintina, tačiau šiais laikais galima leistis į interpretacijas ir ne visada jų laikytis. Bet žinoti ir domėtis visuomenei atstovaujantys asmenys privalo. Jie visuomenę, kuri juos išrinko, reprezentuoja ne tik šalies, bet ir tarptautiniu mastu. Taigi šaliai jie atstovauja ne tik savo darbais, bet ir tuo, kaip atrodo.

Jei žmogus yra atsainus savo paties išorei, natūralu, kad galime kelti klausimus, ar jis nebus atsainus ir savo veiksmuose.

Apskritai žmogaus išorė yra neatsiejama nuo jo vidaus. Jei žmogus yra atsainus savo paties išorei, natūralu, kad galime kelti klausimus, ar jis nebus atsainus ir savo veiksmuose. Todėl reikėtų išlaikyti harmoniją tarp vidaus ir išorės, pagarbą aplinkiniams ir sau, kuri išreiškiama per aprangą, ir individualumą, kuris dabar yra labai ryškus ir suteikia daug laisvės spalviniams pasirinkimams ir pan.“, – sako mados tendencijų analitikė.

Patarimai politikėms moterims

Kalbėdama apie drabužių derinio pasirinkimą, M.Palaikytė pabrėžia, kad svarbi drabužio kokybė, tinkamas dydis, ilgis, jo priežiūra, individualiems figūros ypatumams tinkamas siluetas ir visuma. Politikės apranga, pasak jos, neturi tikslo demonstruoti naujausias tendencijas.

„Tikslas yra, kad drabužis neblaškytų aplinkinių dėmesio, sustiprintų patikimumo ir užtikrintumo įspūdį“, – sako M.Palaikytė.

Pašnekovė pataria vengti laisvalaikio tipo, minkštų, storų siūlų, beformių, permatomų, blizgių audinių, smulkių raštų, masyvių papuošalų.

Ji neišskiria tinkamų ir netinkamų spalvų, tik primena, kad ne visos spalvos visiems vienodai tinka, tad jas reikėtų rinktis individualiai.

Žmogus turi jaustis patogiai ir savimi su ta apranga, kurią dėvi.

Kalbant apie ilgius, turi būti paisoma protokolo: saugi vieta iškirptei yra apie 10 cm nuo tarpkrūčio, o trumpiausias sijonų ilgis – maždaug 10 cm virš kelių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"