Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 27d. 18:59

A.Macas: ar tikrai triukšmingai skelbiamas karantinas, o gal mažiau apsikabinimų šiuo metu?

Prof. dr. Andrius Macas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Prof. dr. Andrius Macas

Atsiritus antrajai koronaviruso bangai dalis valstybių vėl bando karantinuotis. Tačiau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovas profesorius Andrius Macas sako, kad to efektas – švelniai tariant, labai dalinis. Jo nuomone, priimant sprendimus dėl koronaviruso plitimo stabdymo būtina ieškoti daugiau kitokių pavyzdžių.

A.Maco teigimu, COVID-19 pandemijos akivaizdoje kitokių negalavimų turintys žmonės nebesikreipia į gydymo įstaigas.

Profesorius minėjo, kad vieno pagal sergamumo rodiklius raudona zona paskelbto rajono gydytojai sako, kad neliko ligonių, jie neatvyksta į priėmimą. Esą nieko panašaus, kad visi jaučiasi puikiai.

„Po pavasarinio COVID-19 ligoninių „privėrimo“ – šiais metais mačiau išsilavinusius, socialius, aktyvius, daugelį metų sėkmingai besigydžiusius savo ligą žmones, kuriems navikas per šį pavasarį peraugo pilvo sieną. Gal visgi atsigręžime ir į kitus juodžiausius scenarijus?“ – interviu 15min sakė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovas profesorius A.Macas.

„Nepraraskim razumėlio“

– Kas dieną fiksuojami nauji susirgusių COVID-19 rekordai, daugėja mirusių nuo šios infekcijos. Tiek sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tiek epidemiologai prognozuoja, kad tai – ne pabaiga, kalbama ir apie tai, jog jei nesusiimsime, situacija gali tapti nevaldoma. Kaip padėtį vertinate jūs?

– Žinoma, tai ne pabaiga. Kaip Winstonas Churchillis sakė – „tai ne pabaiga, tai net ne pabaigos pradžia, tai galbūt – pradžios pabaiga“.

Tačiau ar verta dėl to prarasti blaivią nuovoką? Mano šviesios atminties auklėtojas, matematikos mokytojas, „smetoninis“ panevėžietis sakydavo – „nepraraskim razumėlio“.

Tad dabar norėtųsi santūrumo, o ne entuziastingo skandavimo „skrenda neganda juoda“.

– Kaip prognozuotumėte, kaip padėtis gali keistis toliau? Vyriausybė įvedė naujus ribojimus koronaviruso plitimui stabdyti: nuo lokalių karantinų keliolikoje savivaldybių iki barų, kavinių darbo laiko trumpinimo, privalomo klientų registravimo. Kaip vertinate šias ir kitas priemones?

– Suprantu Vyriausybę. Manau, kad mieliau būtų to nedarę. Juk Vyriausybė ilgai laikėsi mūsų neuždariusi. Nesiskųskime. Neabejoju, kad vyrams ir moterims iš Gedimino g. 11 yra labai sunku.

Tačiau į Vyriausybę pažvelkime kitaip – pažvelkime kaip į save. Juk Vyriausybė nėra jie. Tai esame mes. Mes juos delegavome, nes pasitikėjome. Ir nereikia sakyti nieko kitaip. Kad aš rinkau Antaną, o valdo Petras. Viskas teisinga – Petrui rinkėjai pridėjo daugiau bendražygių, Antanui – ne.

Realiai Vyriausybė yra visuomenės ir jos emocinės būklės atspindys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"