Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 23d. 18:00

Dėl pandemijos teatrai atsidūrė ant bankroto ribos. Kada žiūrovai grįš į sales?

„Dominion Theatre“, Londonas, gegužės 15 diena
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Dominion Theatre“, Londonas, gegužės 15 diena

Užeiti į „Kiln“ teatrą Šiaurės Londone – tai tarsi atidaryti laiko kapsulę ir pažvelgti į anuometinį gyvenimą – prieš karantiną, prieš atsiribojimą nuo visuomenės, prieš kaukes ir nurodymus laikytis nuo kitų žmonių šešių pėdų atstumu.

Pasak teatro vadovės Indhu Rubasingham, darbuotojai reguliariai tikrinant teatro pastatą, atrodo, lyg jis būtų „įšaldytas“, sustingęs tuo metu, kai viskas pasikeitė. „Scena paruošta, rūbinės paruoštos aktoriams“, – kalbėjo ji.

Atrodo, lyg jis būtų „įšaldytas“, sustingęs tuo metu, kai viskas pasikeitė.

I.Rubasingham ne vienintelė susiduria su neaiškia ateitimi. Kovo mėnesį vyriausybė liepė teatrus uždaryti, ir dar niekas nežino, kada jie vėl atsidarys. Meno taryba, paskirstanti valstybės lėšas, skubiai paskyrė 160 milijonų svarų sterlingų (200 milijonų JAV dolerių) išmokoms teatrų organizacijoms ir individualiems darbuotojams, kuriems jų reikia.

Kartu su vyriausybės schema, siūlančia mokėti dalį darbuotojų atlyginimo iki birželio pabaigos, tai stabilizavo teatrų padėtį. Kaip ir „Kiln“ pastatas, daugelis projektų ir asmeninių karjerų dabar – tiesiog įšaldyti laike.

Teatrą, kaip gyvą meno rūšį, koronavirusas ypač paveikė, kaip ir koncertus ir „stand-up“ komikų pasirodymus. Kalbantis su rašytojais, režisieriais ir prodiuseriais, nuolat pasigirsta tas pats būgštavimas: kada kas nors vėl norės būti tamsiame kambaryje, kuriame pilna nepažįstamų žmonių? Daugelis tų, su kuriais kalbėjau, tyliai atnaujino savo scenarijų planavimo dokumentus, kad būtų galima grįžti kitą pavasarį, ir perspėjo – be finansinės pagalbos teatrai bus sužlugdyti.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:51
02:01
00:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"