Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 30d. 12:18

Į mūsų vandenynus plūsta plastikas. Ar dar galime išvengti ekologinės nelaimės?

Plastikas vandenyne
Jasmin Sessler nuotr./ Unsplash nuotr. / Plastikas vandenyne

Mūsų vandenynai ateityje bus vis labiau teršiami plastiku: remiantis nauja analize, per du būsimuosius dešimtmečius, jei verslas bus vykdomas kaip įprasta, į vandenyną kasmet nutekės beveik tris kartus daugiau plastiko atliekų. Iki 2040 metų, kadangi vandenyne jau esantis plastikas nesuyra, vandenyje gali būti net 600 milijonų tonų plastiko.

Tačiau dabar jau esama sprendimų, kaip būtų galima pašalinti didžiąją dalį naujų atliekų. Plastiko šiukšlių kiekis auga dėl kelių priežasčių, sako savo pranešime Yoni Shiranas, Jungtinėje Karalystėje įsikūrusio startuolio „Systemiq“ programų direktorius. Šis startuolis, orientuotas į tvarumą, bendradarbiauja su „Pew Charitable Trust“ ir kitomis organizacijomis, įskaitant Ellen MacArthur fondą, kuris skiria ypatingą dėmesį kovai su plastiko šiukšlėmis.

Augant pasaulio gyventojų skaičiui ir daugelyje besivystančių šalių sparčiai augant vartojimui, žmonės naudoja vis daugiau plastiko. „Mes taip pat naudojame pigesnį plastiką, – sako Yoni Shiranas. – O jį perdirbti tiesiog sunkiau. Jei atsižvelgsite į visas šias tendencijas kartu, suprasite, kodėl į vandenyną patenkančio plastiko kiekis taip sparčiai didėja.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Video

03:10
01:04
12:56

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"