Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 19d. 13:00

Išsiaiškinti, ar persirgote COVID-19, galite ir patys: kiek kainuoja tyrimas ir kas jį atlieka?

Koronaviruso tyrimams paimti kraujo mėginiai
„Scanpix“ nuotr. / Koronaviruso tyrimams paimti kraujo mėginiai

Praėjusią savaitę Lietuvoje pradėtas vykdyti populiacijos tyrimas, kuriuo siekiama išsiaiškinti, kokia gyventojų dalis persirgo COVID-19 to nežinodama. Kvietimų išsitirti turėtų sulaukti 13 tūkst. žmonių, o likusieji, jeigu nori, gali išsitirti susimokėję – COVID-19 serologiniai (antikūnų) tyrimai kainuoja nuo 14 eurų.

Atliekant COVID-19 antikūnų tyrimą iš venos imamas kraujo mėginys. Tyrimą rekomenduojama atlikti:

  • jei turėjote neaiškios kilmės karščiavimą;
  • jei manote, kad galėjote sirgti koronavirusu ar turėjote kontaktą su sergančiu šia liga (tokiu atveju dėl tyrimo rekomenduojama kreiptis tik praėjus saviizoliacijos laikotarpiui ir ne anksčiau kaip 3 savaitės po karščiavimo pabaigos);
  • jei COVID-19 buvo diagnozuotas atlikus PGR testą (tokiu atveju serologinis tyrimas turėtų būti atliekamas ne anksčiau kaip po 14 dienų).

Jei atlikus serologinį COVID-19 tyrimą gaunamas nors vienas teigiamas rezultatas, dėl tolesnio ištyrimo ir stebėjimo asmeniui siūloma nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Antakalnio poliklinika ištyrė daugiau nei 100 asmenų

Nuo rugpjūčio pasidaryti COVID-19 antikūnų tyrimą siūlo sostinės Antakalnio poliklinika. Tyrimo kaina – 14,85 euro, dar 3,29 euro teks sumokėti už kraujo paėmimą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antakalnio poliklinika
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Antakalnio poliklinika

„Pacientai šiam tyrimui gali registruotis paskambinę į Antakalnio poliklinikos registratūrą tel. 85 234 2515“, – rašoma įstaigos svetainėje.

Tyrimo atsakymus poliklinika žada per 1–2 darbo dienas.

Plačiau komentuoti, kiek žmonių kreipėsi dėl ištyrimo, kokie bendrai tyrimų atsakymai, testų patikimumas, kas juos tiekia, Antakalnio poliklinika iš pradžių atsisakė.

„Nusprendėme atsakymų nepateikti“, – 15min nurodė poliklinikos komunikacijos koordinatorė Rūta Vanagienė.

Visgi vėliau ji patikslino, jog Antakalnio poliklinika iki šiol yra atlikusi daugiau kaip 100 serologinių COVID-19 tyrimų. Keletu atvejų esą nustatyta, jog asmuo turi IgG antikūnų.

O paklausus, kodėl apie tyrimą kalbėti nenorima, R.Vanagienė teigė, jog poliklinika ir taip sulaukia daug klientų.

Norime komunikuoti mažiau apie šį tyrimą.

„Tiesiog turime didelį pacientų srautą poliklinikoje, dėl to, valdydami srautus, norime komunikuoti mažiau apie šį tyrimą“, – nurodė atstovė.

Antakalnio poliklinika, pasak jos, atlieka validuotus serologinius COVID-19 tyrimus.

„Akreditacijos tarnyba, įvertinusi pateiktus dokumentus, papildė įstaigos licenciją ir suteikė teisę šiuos tyrimus atlikti“, – teigė R.Vanagienė, nors konkretaus testų tiekėjo neįvardijo.

S.Barakauskas: kreipiasi pavieniai gyventojai

Atlikti koronaviruso IgG ir IgM antikūnų tyrimą galima ir kreipusis į bendrovę „Medicina practica laboratorija“. Paslaugos kaina – 14 eurų.

Įmonės vadovas Svajūnas Barakauskas 15min pasakojo, jog dėl šio tyrimo į laboratoriją kreipiasi tik pavieniai gyventojai.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:32
01:23
18:34

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"