Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 7d. 21:05

Lietuvoje prieglobstį gavęs iranietis teigia Pabradės pabėgėlių centre jautęsis blogiau nei kalėjime

Nima Khatibi
Beatričės Bankauskaitės/ 15min nuotr./ / Nima Khatibi

Iranietis Nima Khatibi teigia paskutinį kartą savo tėvus matęs prieš trejus metus. Tą dieną jis su šeima ir artimiausiais draugais mėgavosi geru maistu ir gėrimais, skambėjo muzika. Bet laikas jau kvėpavo į nugarą. Kitą rytą jis su kuprine ant pečių be atgalinio bilieto turėjo išskristi iš savo gimtojo Irano. Kaip pats sako – toliau laisvai gyventi šalyje galimybės jam nebeliko. Vaikinas tikina, jog dėl to, kad atsivertė į krikščionybę.

15min rašė, kad šiuo metu daugiausiai prieglobsčio prašytojų Lietuvoje – iš Šiaurės ir vidurio Azijos. Prieglobsčio prašytojų iš Irano nėra daug, tačiau šie žmonės išskirtiniai dėl religinio persekiojimo atvejų.

Todėl 15min susitiko su Nima Khatibi, Lietuvoje gyvenančiu ir pabėgėlio statusą gavusiu iraniečiu ir pasikalbėjo apie tai, kodėl jis negali grįžti į savo šalį ir kaip atrodė jo kelionė iki Vilniaus.

26-erių vaikinas gimė ir užaugo Teherane, Artimuosiuose Rytuose įsikūrusios Irano Islamo Respublikos sostinėje, vidutinių pajamų šeimoje. Kaip pats pasakoja, vaikystėje jam nieko netrūko. Kadangi tėvams buvo svarbus išsilavinimas, vaikinas nemažai laiko leido prie knygų ir keliaudamas su šeima, o po mokyklos įstojo mokytis teisės.

Tačiau šių studijų pabaigti jam nepavyko.

Pasirinko tapti krikščionimi

Iranas Islamo Respublika tapo 1979 metais, kai Irano Revoliucijos metu buvo nuversta monarchija, o aukščiausią politinę kontrolę perėmė ajatolos Ruhollah Khomeini vedami dvasininkai.

Iki prasidedant revoliucijai šalį valdė šachas Mahomedas Reza Pehlevis, kuris vykdė aktyvią Irano vesternizaciją – šalyje diegė daliai gyventojų nepriimtinas vakarietiškas vertybes ir apribojo opoziciją bei islamo dvasininkijos įtaką.

Todėl ilgainiui nepasitenkinimas augo ir vis daugiau žmonių, ne tik islamistų, bet ir liberalų bei socialdemokratų partijos ėmė vienytis prieš šachą, kol galiausiai 1978-aisiais protestai jau vyko visos šalies mastu.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

08:41
14:27
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"