Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 9d. 23:15

Ne vien raketos: Iranas turi daugiau būdų pulti ir sėti chaosą

„Liaudies mobilizacijos daliniai“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Liaudies mobilizacijos daliniai“

Bepilotės skraidyklės, programišiai ir, žinoma, dirigentų Teherane lazdelei paklūstantys kovotojai Irake bei kitose regiono valstybėse. Nors į Irako karines bazes trečiadienio naktį paleistos raketos didelės žalos nepadarė, Iranas prireikus tikrai gali veikti įvairiau, slapčiau ir efektyviau.

Kaip rašo „The New York Times“, ne dabar, o prieš keturis mėnesius JAV gynybos ir žvalgybos pareigūnai negalėjo atsistebėti, kokią įžūlią, tikslią ir ambicingą ataką išvydo.

Būtent tada pulkas ginkluotų bepiločių skraidyklių ir sparnuotosios raketos smogė į naftos rezervuarus Saudo Arabijos naftos pramonės centriniame mazge. Išpuolis buvo netikėtas ir pasaulis akimirksniu neteko maždaug 5 proc. naftos srautų.

Svarbiausia, kad nuo tokios atakos, kurią, kaip vėliau nustatė ekspertai, surengė Iranas, nebūtų galėjusi apsiginti nė viena Vidurinių Rytų regiono valstybė – galbūt išskyrus Izraelį.

Priešingai nei trečiadienio naktį, kai Iranas balistinėmis raketomis smogė į Irako karines bazes, kuriose tarnauja JAV ir jų sąjungininkių kariai (tai buvo pirmasis tiesioginis Irano antpuolis prieš JAV nuo 1979-ųjų, kai Irane buvo užimta Amerikos ambasada, – red.), žala buvo didelė ir padaryta žaibiškai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Atakuotas naftos gavybos objektas Saudo Arabijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Atakuotas naftos gavybos objektas Saudo Arabijoje

Karo kaina būtų didelė

Analitikų teigimu, įtampa JAV ir Irano santykiuose yra pasiekusi aukščiausią tašką per keturis dešimtmečius.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"