-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Politikai pamėgo juodas kaukes: gražu, bet ar saugu?

Jau kuris laikas viešumoje privaloma dėvėti kaukes. Šalies gyventojai, net ir politikai, pavyzdžiui, prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, didžiausios Seimo frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ar kiti, renkasi juodas vienkartines kaukes. Jos dailios, kiek brangesnės nei mėlynos, tokių vaistinėje neįsigysi. Bet ar jos saugios? Kuo šios kaukės skiriasi nuo mėlynų, kurias įprastai dėvi medikai?
Gitanas Nausėda, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis
Gitanas Nausėda, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis / 15min nuotr.

Šalies vaistinės juodų vienkartinių kaukių nepardavinėja, ir vien dėl to gali kilti klausimas, ar jos tikrai kokybiškos.

„Vaistinėse gyventojams siūlome tik vienkartines medicinines kaukes, kurios turi tarptautinį kokybės sertifikatą. Jos šviesiai mėlynos. Kitų spalvų kaukių neturime“, – 15min nurodė „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė.

Visiškai juodų kaukių neturi ir „Camelia“ vaistinės.

„Visai neseniai į prekybą įsivedėm tokias pusiau juodas, nes vidurinis sluoksnis baltas“, – pažymėjo „Camelia“ vaistinių Komunikacijos projektų vadovė Žiedūnė Juškytė.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Veido kaukė
Arno Strumilos / 15min nuotr./Veido kaukė

Nors juodų vienkartinių kaukių vaistinės neparduoda, tokių lengvai rasime internetinėse parduotuvėse. Čia 50 vienetų tokių kaukių kainuoja apie 9 eurus, kai mėlynos – apie 5 ar 6 eurus.

Ar verta mokėti daugiau?

Spalvos gali suklaidinti

Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro vadovė dr. Rolanda Valintėlienė teigė, jog apie kaukių patikimumą iš jų spalvos nederėtų spręsti. O siekiant įsigyti kuo geriau apsaugančias kaukes, ji ragino atkreipti dėmesį į jų ženklinimą – reikėtų ieškoti raidžių CE.

„Medicininės kaukės (dar vadinamos chirurginėmis kaukėmis) yra medicinos priemonės, Europos Sąjungoje jos turi atitikti Europos Sąjungos (ES) teisės aktus – visų pirma medicinos priemonių direktyvą 93/42/EEC / (EU)) 2017/745, ir yra žymimos CE ženklu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius