Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 1d. 18:00

„Rinkimų taksi“. L.Kasčiūnas: apie „MG Baltic“ šešėlį, užvedančius „AC/DC“ ir lyriškus vakarus su „Diktatūra“

Šįkart „Rinkimų taksi“ atvyko į Vilniaus Lazdynėlių mikrorajoną, kur gyvena konservatorius Laurynas Kasčiūnas. Saulėtą gražų rytą patraukėm parlamento link, o pakeliui aptarėm išskirtiniausius politiko gyvenimo epizodus – netikėtą įvertinimą partijoje, „MG Baltic“ skandalo atgarsius, kokia daina Laurynui padėjo numesti keliasdešimt kilogramų ir kokiomis progomis jo namuose skamba „Queen“ kūrinys „Love of my life“.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatų sąrašo į Seimą trečioje vietoje esantis Laurynas Kasčiūnas teigia esąs labai nustebintas tokio partiečių palaikymo. Toks didelis šuolis – iš 11 pozicijos 2016 metų rinkimuose, – politiko teigimu, įvyko dėl kelių aspektų.

„Aš stengiausi tuos ketverius metus, buvau aktyvus, dirbau. Aišku, opozicijoje darbas yra kitoks, bet yra, viena vertus, pasiūlymai, įregistravimai įvairių projektų. Dirbau ypač nacionalinio saugumo srityje, taip pat liečiau socialines temas. Ir tą pamatė partijos kolegos, mūsų bendruomenė, su kuria aš tikrai bendrauju nuolat. Kai reikia, visąlaik kažkur važiuoju, padedam ir per savivaldos rinkimus. Kitaip tariant, nesu proginis svečias prieš rinkimus. <...> Na, žinot, nesitikėjau tokio rezultato“, – sąrašo reitingavimą komentavo konservatorius.

L.Tubio/15min nuotr./Laurynas Kasčiūnas laidoje „Rinkimų taksi“. Stopkadras
L.Tubio/15min nuotr./Laurynas Kasčiūnas laidoje „Rinkimų taksi“. Stopkadras

Visgi dar ne taip seniai partija Lauryno buvo laikinai išsižadėjusi – dėl ryšių su korupcijos byloje teisiamu buvusiu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu sustabdė jo narystę. Garsiojoje byloje politikas teisme liudijo, kad R.Kurlianskio prašymu domėjosi Irenos Degutienės, kurios padėjėju tuomet buvo, požiūriu į greituosius kreditus reglamentuojantį įstatymą.

Šį gyvenimo laikotarpį Laurynas vadina ne pačiu maloniausiu epizodu.

„Tuo metu nebuvau Seime, nebuvau politikas. Jūs puikiai žinote, kad nevyriausybinėms organizacijoms išgyventi nėra lengva, ieškoma įvairių paramų. Tai tokioje situacijoje ir atsidūriau. Aš ir tada sakiau, kad tai nėra turbūt pats maloniausias epizodas mano gyvenime, bet <...> ne Dievai gi puodus lipdo. Visi mes esame turėję įvairių gyvenimiškų situacijų ir ta teisuolio pozicija, kaip dažnai būna, ji gali atsisukti prieš tave patį kartais“, – kalbėjo konservatorius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Laurynas Kasčiūnas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Laurynas Kasčiūnas

Su I.Šimonyte galėtų eiti į diskotekas

Važiuodami Savanorių gatve įsijungėm pirmąsias Lauryno mėgiamas dainas. Automobilio kolonėlėse suskambo legendinis „AC/DC“ kūrinys „Thunderstruck“. Pasirodo, ji politikui padėjo padaryti didelius pokyčius.

„Šitos dainos mane motyvavo. Jūs galit įsivaizduoti, kai svėriau 130 kg, neprabėgdavau netgi kilometro, dusdavau. O dabar galiu ir dešimt be didelių sunkumų [nubėgti]. Tą jauti, tas motyvuoja. Paskui tu bėgi pusmaratonį, įsivaizduojat, pusmaratonį, 21 kilometrą“, – praėjusio rudens žygius mena Laurynas.

Visą reportažo įrašą gali peržiūrėti 15MAX prenumeratoriai ir bendruomenės nariai.

Klausydamasis AC/DC vilnietis prisimena ir mokyklos laikų diskotekas – užgrodavus sunkesnei muzikai, pasakoja Laurynas, su bičiuliais eidavo į šokių aikštelę „rimto chaoso kurti“.

– Tai jūs su Ingrida Šimonyte į vienas diskotekas einat? – pasiteiravau.

– Nebuvom, bet aš „Metallicai“ irgi simpatizuoju, tai nematau problemų. – juokiasi.

L.kasčiūno penki mėgiamiausi kūriniai

  • Thundertale – „Protėvių valia“
  • AC/DC – „Thunderstruck“
  • Diktatūra – „Daugel krito sūnų“
  • Queen – „Love of my life“
  • Survivor – „Burning heart“
L.Tubio/15min nuotr./„Rinkimų taksi“. Stopkadras
L.Tubio/15min nuotr./„Rinkimų taksi“. Stopkadras

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Komentarai: 19

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"