Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 22d. 11:01

Signalas ir Lietuvai – laiku nesusiėmusi Čekija paniro į koronakatastrofą

Ištuštėjusi Praha
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ištuštėjusi Praha

Lietuvoje – 2,8 mln. gyventojų, Čekijoje – 10,7 mln. Mes baisimės dabartine COVID-19 statistika, kai kasdien fiksuojama daugiau nei 200 naujų užsikrėtimų koronavirusu. Tačiau ką tuomet galvoti apie netolimą Čekiją? Šios šalies pastangos atremti pandemiją pavasarį buvo liaupsinamos, bet dabar čia per dieną užregistruojama beveik 10 tūkst. naujų infekcijų, o situacija, regis, tik blogės.

15min pabandė išsiaiškinti, kas – pasyvi ir prieš rinkimus savus skaičiavimus vykdžiusi vyriausybė ar atsargumą pamiršę žmonės – nulėmė tokią siaubingą padėtį.

Ir iš Brno mieste gyvenančios lietuvės Aistės Kasiliauskaitės, ir iš Prahoje įsikūrusio tyrimų centro „European Values“ direktoriaus Jakubo Jandos išgirdome labai panašius pasakojimus.

Jie teigė, kad valdžia nenorėjo prieš Senato rinkimus pykdyti rinkėjų. Kad vyriausybė neklausė mokslininkų ir kad meškos paslaugą padarė vadinamieji koronaskeptikai, pykstantys dėl bet kokių naujų ribojimų, apskritai nemanantys, jog reikia ko nors saugotis, bei netgi gatvėse rėkiantys ant žmonių, kurie drįsta saugodamiesi dėvėti kaukes.

Dabar kariuomenė jau skuba statyti naujas ligonines, nes laukiama sunkių ligonių antplūdžio.

„Scanpix“/AP nuotr./Lovos, keliausiančios į naują lauko ligoninę prie Prahos
„Scanpix“/AP nuotr./Lovos, keliausiančios į naują lauko ligoninę prie Prahos

Tiesa, visuotinio karantino gali ir nebūti net skaičiuojant vis daugiau COVID-19 infekcijų – jis būtų pernelyg skausmingas ekonomikai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"