Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 24d. 09:00

VAD pareigūnai išliejo skaudulius apie mobingą ir nepotizmą, bet R.Mockevičius rodo į tyrimą: viskas puiku

Rymantas Mockevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Rymantas Mockevičius

Istorija apie tarnybinį patikrinimą Seimo svečius pasitikusiam neatsistojus Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnui paskatino prabilti dešimtį kitų pareigūnų. Pavieniui kreipęsi į 15min jie visi it vienas pasakojo tą patį: tarnyboje klesti nepotizmas, vadovo nemėgstami pareigūnai siunčiami „kelti kvalifikacijos“ prie užkardų, o karjerą sparčiausiai daro premjero draugo bičiulis. VAD direktorius pareigūnų kalbas laiko niekais. Anot jo, net tyrimai rodo, kad VAD darbuotojai savo darbu visiškai patenkinti.

Už tai, kad neatsistojo pasitikdamas ministrę ir kelias dešimtis kitų asmenų, pernai Seimo rūmus saugantis VAD pareigūnas sulaukė tarnybinio patikrinimo, o šiemet sausį gavo nuobaudą. Kaip ir nujautė VAD direktorius Rymantas Mockevičius, pareigūnui skirta pastaba.

Tiesa, šio fakto, nors anksčiau mielai komentavo galimus Mindaugo nusižengimus, VAD vadovas 15min nepatvirtino – esą taip pažeistų asmens duomenų apsaugos taisykles. 

Apie situaciją VAD ir pareigūnų 15min išdėstytus skundus R.Mockevičius taip pat nebelinkęs kalbėti. Nors anksčiau mielai atsiliepdavo telefonu, siūlė situaciją aptarti susitikus, po 15min publikacijos apie Mindaugo istoriją R.Mockevičiaus nutarė „atsirašinėti“. Taigi jam klausimus teko pateikti raštu. 

Išvis pernai nuobaudų, R.Mockevičiaus 15min pateiktais duomenimis, sulaukė 35 VAD pareigūnai. Jo teigimu, visa informacija apie nuobaudas yra pateikiama VAD tinklalapyje, todėl VAD vadovas nutarė neaiškinti, už kokius prasižengimus buvo bausti pareigūnai. Tiesa, tinklalapyje pateikiama ne visa informacija. Nors pagal ją aiškiai matyti, kad per pastaruosius metus nuobaudų VAD skiriama vis daugiau. 

O patys pareigūnai, nors ir baiminasi kalbėti ne anonimiškai, atviri. Anot jų, dažniausiai nuobaudos taikomos už girtumą darbe. Tačiau, jų teigimu, įsivyravo ir nauja praktika nelojaliuosius bausti be jokių tarnybinių patikrinimų – tiesiog paskiriant į kitą postą. 

Tiesiog perkelia į postą, kur reik kilnoti šlagbaumą prie VAD pastato vartų, kad visi matytų, jog esi pažemintas, nubaustas, kad kažko prisidirbai, neįtikai.

Kaip pasakojo asmeninėje apsaugoje dirbantis pareigūnas Povilas (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinoma – red. past.) pastaraisiais metais vis dažniau vadovams nepatinkantys, nenuolankūs VAD pareigūnai siunčiami „kelti kvalifikacijos“.

„Ką tai reiškia? Tiesiog perkelia į postą, kur reik kilnoti šlagbaumą prie VAD pastato vartų, kad visi matytų, jog esi pažemintas, nubaustas, kad kažko prisidirbai, neįtikai. Čia kaip ir tokia viešo pažeminimo forma“, – sakė jis. Tą patį anonimiškai tvirtino ir dar penki VAD pareigūnai, nežinoję, kad su 15min apie tai jau kalbėjo Povilas. 

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"