Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 12d. 09:00

Ar Rusija tikrai rezga sąmokslą prieš JAV? Labai abejotina. Štai kodėl

Vladimiras Putinas, Donaldas Trumpas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas, Donaldas Trumpas

Artėjant JAV prezidento rinkimams, vyksiantiems lapkričio 4 dieną, daugelis amerikiečių baiminasi Maskvos įsikišimo.

Atrodo, vienintelis klausimas yra, kaip tas kišimasis atrodys: ar amerikiečiams reikia tikėtis grėsmingų grupių, turinčių ryšių su Rusijos žvalgyba, kibernetinių išpuolių ir duomenų nutekinimų? Rusijos prezidento Vladimiro Putino bendražygių finansuojamos trolių kampanijos socialiniuose tinkluose? Rusijos aktyvistų mėginimų įsiskverbti į JAV lobistų grupes? Pasak JAV įsikūrusių Rusijos stebėtojų ir ekspertų, visa tai vyko rengiantis 2016 metų Prezidento rinkimams ir visa tai gali pasikartoti šiemet. JAV žiniasklaidoje ir vyriausybėje vyrauja nuomonė, kad Kremlius vykdo ilgojo laikotarpio kampaniją, siekdamas pakirsti ir destabilizuoti Amerikos demokratiją. V.Putinas nori, kad JAV sudegtų, o ginčytini rinkimai yra puiki galimybė įžiebti liepsną.

Tačiau motyvų ir ketinimų interpretavimas yra keblus užsiėmimas, nes tam tikrų veiksmų rezultatas dažnai klaidingai suprantamas kaip pirminis ketinimas. Įvairūs tyrėjai ir ekspertai labai išsamiai atskleidė Rusijos veikėjų, susijusių su Kremliumi, veiklą per 2016 metų rinkimus. Jie turi palyginti nedaug informacijos apie realų šių priemonių poveikį rinkimų rezultatams ir dar mažiau apie konkrečius Maskvos tikslus. Kur įrodymai, kad Rusija iš tikrųjų nori sužlugdyti liberaliojo pasaulio santvarką ir piktdžiugiškai stebėti, kaip dega JAV?

Jų tikrai nerasime Rusijos vyriausiųjų politinių ir karinių strategų raštuose ir pareiškimuose. Iš esmės, slaptas kišimasis į užsienio politiką nėra tai, apie ką pareigūnai ir politikos formuotojai kalbėtų, net neoficialiai. Tačiau Rusijos pareigūnai daug kalba ir rašo apie JAV ir jų pačių saugumo tikslus bei silpnąsias vietas – to pakanka, kad būtų galima aiškiai suprasti jų pasaulėžiūrą ir galimus motyvus kištis į JAV politinį procesą.

Tai, ką matome, nėra gudrus, sistemingas planas, kuriuo siekiama destabilizuoti Amerikos demokratiją iš vidaus. Atvirkščiai, tai yra nekoordinuotų ir dažnai oportunistinių reakcijų į paranojišką įsitikinimą, kad tai Jungtinės Valstijos puola Rusiją, ir ji turi padaryti viską, ką gali, kad apsigintų, serija. Kiekvienu veiksmu, kurį Rusija kaltinama dariusi Jungtinėse Valstijose 2016 metais, ji pati yra anksčiau buvo apkaltinusi JAV. Kitaip tariant, Maskva demonstruoja savo sugebėjimą elgtis taip, kaip mano, kad JAV elgiasi visur kitur.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

09:46
06:04
19:27

Esports namai

URBAN˙/

Debiutas
Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"