Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 31d. 16:49

Audrius Lelkaitis: Kaip režisierius Davidas Lynchas magiškai atskleidžia savižudybių priežastį

Davidas Lynchas
„Scanpix“ nuotr. / Davidas Lynchas

Meno kūrinys tampa įdomus masėms tik tuomet, jei autorius analizuoja visuomenei svarbias problemas. Tačiau auditorija atmeta pamokslavimus. Ji nori būti užburta kaip vaikas ir išgyventi dramą.

Drįstu teigti, kad savo filme „Mulholland Dr.“ (liet. „Malholando kelias“) režisierius Davidas Lynchas kelia vienatvės problemą. Dvasininkai sako, kad gyvenimas sau (vienatvė) yra nuodėmė. Kaip jam pavyksta apie tai kalbėti nebanaliai? 

Filmas gali pasirodyti pernelyg komplikuotas, bet istorija paprasta: jaunutė aktorė Diana nesėkmingai bando laimę Holivude ir vienatvė ją pražudo. Filme veikia dvi moterys (viena šviesiaplaukė, kita — tamsiaplaukė), tačiau tai tėra susidvejinusi Diana. Ji susitinka savo juodaplaukę sielą, po savižudybės pernelyg užtrukusią šiame pasaulyje. O visi Dianos jausmai yra iškelti į išorę ir paversti savarankiškais veikėjais.

D.Lynchas teigia, kad jo kūrybos metodas – tiesiog iki galo įgyvendinti idėjas, kurias jis sužvejoja medituodamas. Kitaip tariant, jis geresnis žvejys negu jūs. Bet ar tikrai? Jis taiko keletą universalių formulių. Galbūt jos, o ne idėjos paverčia jo kūrinius magiškais?

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"