Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugsėjo 1d. 14:18

Eimantas Norkūnas: Baltos apykaklės slepia purvinus kaklus, arba Kodėl korumpuotieji lieka nenuteisti

Vyras su pinigais 15MAX
123RF.com nuotr. / Vyras su pinigais
Praėjusią savaitę pasirodė pranešimas, kad vyriausybė nepritarė opozicijos siūlymui atsisakyti senaties termino korupciniams nusikaltimams (dažnai vadinamiems „baltųjų apykaklių“ nusikaltimams, turint omeny rafinuoto pobūdžio veiklą). Buvo siūloma taisyti Baudžiamąjį kodeksą, kad senatis nebūtų taikoma kyšininkavimo ir prekybos poveikiu bylose.

Ministrų kabinetas tam nepritarė, nes nemano, jog tokio pobūdžio nusikaltimai yra didelė grėsmė valstybei, taip pat senaties termino nebuvimas, jų nuomone, neskatins bylų tirti greitai, todėl per daug nesvarstę atmetė šį pasiūlymą.

Lyg dabar tokios bylos būtų tiriamos greitai – užtenka prisiminti, kiek laiko tyrė Uspaskicho ir Darbo partijos bylas ar vis dar niekaip neištiriamą Masiulio kyšio istoriją. O ALSTOM byla, kur dalyvavo mūsų energetikos bebrai su minėtuoju Uspaskichu? Nors akivaizdžiai buvo įrodyta, kad buvo paimti kyšiai, jai jau įsigaliojo senatis ir niekas net nebuvo pajudintas.

Kažkodėl JAV visa tai mato visai kitaip – ten finansiniai nusikaltimai yra traktuojami kaip pasikėsinimas į valstybės pamatus, todėl baudžiama nesismulkinant ir ypač griežtai. Kad net nekiltų minčių apie tai.

Vien ko verta istorija, kur mūsų tautietis apgavo „Google“ ir „Facebook“ bendroves bei pasisavino milžinišką sumą pinigų. Nors čia dalyvavo tik privačios kompanijos ir, negana to, beveik viskas buvo grąžinta, jis vis tiek buvo nuteistas 5 metams kalėjimo. Ir čia dar palyginti švelni bausmė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 MAX Korupcija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:55
01:32
00:56

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"