Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 11d. 12:00

Įvardyta pirmoji vaisto nuo COVID-19 kaina – JAV mokės daugiau nei kitos šalys. Kodėl?

Remdesiviras
123RF.com nuotr. / Remdesiviras

Remdesiviras – antivirusinis vaistas, sukurtas gydyti Ebolą, kuris gegužę buvo patvirtintas kaip tinkamas „COVID-19“ pacientų gydymui kritiniais atvejais – yra paruoštas rinkai.

„Gilead“, Kalifornijoje įsikūrusi farmacijos įmonė, gaminanti vaistą, paskelbė savo kainą – tiksliau, kainas. Remdesiviras bus parduodamas šalių, gaunančių dideles pajamas, vyriausybėms už 390 JAV dolerių už buteliuką – standartinis penkių dienų gydymas (kai pirmą dieną skiriama dviguba dozė) iš viso kainuos 2 240 JAV dolerių. „Gilead“ taip pat paskelbė pradedanti partnerystę su 127 mažesnes pajamas gaunančiomis šalimis, tokiomis kaip Indija, Egiptas ir Bangladešas, kurios gamins ir platins generinę šio preparato versiją su „Gilead“ leidimu, kol Pasaulio Sveikatos Organizacija nepaskelbs, kad pandemija pasibaigė. Kol kas vaistų gamintojai Indijoje ir Bangladeše paskelbė, kad remdesiviro kainos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams bus nuo 59 JAV dolerių iki 71 JAV dolerio už buteliuką.

Kinijos farmacijos kompanija „BrightGene“ gamina savo remdesiviro versiją negavusi „Gilead“ leidimo, nors teigia, kad tai nėra autorių teisių pažeidimas, nes ji planuoja platinti vaistą be pelno. Daugelio besivystančių šalių atveju preparatą savo lėšomis nupirks vyriausybė ir nemokamai paskirstys ligoninėms. Tačiau JAV padėtis yra sudėtingesnė – ji brangiai kainuos pacientams.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Komentarai: 6

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"