Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 15d. 15:32

JAV visuomenę skaldo kaukių klausimas – jos tampa nebe sveikatos apsaugos, o politikos įrankiu

Vokietijoje gyvenimas intensyvėja
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vokietijoje gyvenimas intensyvėja

Amerikai pamažu švelninant karantiną, visuomenės požiūris į kaukes iš dalies lems, kokį vaidmenį jos vaidins mėginant suvaldyti šalį apėmusią pandemiją. Politikos formuotojai, įmonių savininkai ir profesinės sąjungos dabar turi nuspręsti, kur kaukės turėtų būti rekomenduojamos, o kur privalomos.

Žmonės turi nuspręsti, kaip skrupulingai laikytis kaukių dėvėjimo taisyklių, taip pat sutarti, ar dėvėti kaukes turės būti privaloma, ar pageidaujama. Naudoti kaukę taip, kad ji mums pasitarnautų idealiai, gali būti neįmanoma.

Trūksta išsamios informacijos apie kaukių efektyvumą įvairiomis aplinkybėmis, o skirtingi žmonės skirtingai vertina prievolę dėvėti kaukes įvairiose situacijose. Vis dėlto dabar turime gana patikimų įrodymų, kad kaukės yra veiksmingos bent kai kuriomis aplinkybėmis.

Jei amerikiečiai tiesiog geriau susipažintų su šiais įrodymais ir elgtųsi atitinkamai (net jei kartais ir perdėtai atsargiai) būtų galima išgelbėti daugybę gyvybių. Štai kodėl itin apmaudu, kad labai įtakingos žiniasklaidos personos, matomos milijonams amerikiečių, kaukes paverčia dar vienu kultūrų karo frontu – auditorijai sakoma, kad elitas propaguoja veido dangstymą siekdamas apriboti asmens laisvę.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"