Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 16d. 16:06

Kaip susidoroti su gresiančia pasauline pensijų krize?

Krizė
123RF.com nuotr. / Krizė

Nedaug temų sulaukia tokios audringos reakcijos, kaip pensijų mažinimas. Naujausi protestai Prancūzijoje ir Čilėje daugiausia buvo susiję su pensijų išmokomis. Net jei neplūsta į gatves, žmonės visame pasaulyje nerimauja, kad neturės pakankamai pinigų išeiti į pensiją.

Kai kuriais skaičiavimais, pasaulyje trūksta 400 trilijonų dolerių, kad būtų galima išlaikyti senėjančią visuomenę. Čilė ir Prancūzija skirtingai finansuoja išėjimą į pensiją, tačiau abi šalys kenčia nuo pavojingų trūkumų.

Čilėje taikoma apibrėžtų įmokų (angl. defined contribution, DC) sistema, pagal kurią asmenys moka įmokas į savo sąskaitą ir prisiima investavimo riziką finansuodami savo išėjimą į pensiją. Prancūzijos vyriausybė siūlo dosnų nustatytų išmokų (angl. defined benefit, DB) planą, pagal kurį valstybė kiekvienais metais moka savo piliečiams nustatytą sumą. Abi sistemos neveikia, nes nesvarbu, kaip finansuojate išėjimą į pensiją, nepabėgsite nuo vienos pagrindinės tiesos – išėjimas į pensiją yra brangus ir tam nėra pakankamai lėšų. Arba bent jau nėra pakankamai lėšų, kad būtų užtikrintas toks pragyvenimo lygis, prie kokio žmonės įpratę. Į pensiją išeinanti kūdikių bumo karta dabar išbando visų tipų sistemas ir mums visiems neišvengiamai teks permąstyti savo lūkesčius.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai: 9
Temos: 2 Pensija Ekonomika

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:16
00:05
21:34

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"