Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 29d. 15:44

Kinija skuba taisyti savo reputaciją ir jungiasi prie pasaulinio skiepų projekto: kokie jos motyvai?

Xi Jinpingas
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Xi Jinpingas

Spalio pradžioje Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying paskelbė, kad Kinija oficialiai prisijungė prie COVAX.

COVAX yra 18 milijardų JAV dolerių vertės PSO remiamas projektas, skirtas užtikrinti, jog besivystančios šalys gaus koronaviruso vakciną, kai ji bus išrasta. Ši iniciatyva, kuriai pritaria daugiau nei 180 valstybių narių, yra vertinama kaip unikali, ypač atsižvelgiant į jos ypatingą dėmesį tam, kad visoms šalims būtų suteikta vienoda prieiga prie vakcinos.

Kaip neseniai pastebėjo Christopheris Brauchli: „Esminis žodis projekto apibūdinime yra „equitable“ (liet. teisingas, nešališkas, visiems vienodai taikomas). Šis PSO projektas yra svarbus visiems dalyviams, tačiau jis ypač svarbus mažoms valstybėms, kurios pačios negali sukurti ar įsigyti jau sukurtos vakcinos.“

„Žengiame šį konkretų žingsnį, kad užtikrintume vienodą vakcinos paskirstymą, ypač besivystančioms šalims ir tikimės, kad pajėgesnės šalys taip pat prisijungs ir palaikys COVAX“, – kalbėdama apie savo šalies sprendimą dalyvauti projekte sakė C.Hua. Ji pridūrė, kad Kinija pirmauja pasaulyje kurdama kelias vakcinas nuo COVID-19.

Sethas Berkley, „Gavi“ – viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projekto, kuris kartu su PSO vadovauja COVAX, generalinis direktorius – pasveikino Kinijos dalyvavimą šioje iniciatyvoje. „Džiaugiuosi galėdamas pasveikinti Kiniją prisijungus prie COVAX. Šis jos pranešimas suteikia dar daugiau postūmio mūsų misijai, kurios tikslas – užtikrinti, kad būsimos COVID-19 vakcinos būtų platinamos teisingai, nes niekas nėra saugus, kol saugūs nesame visi“, – kitą dieną po Kinijos užsienio reikalų ministerijos pranešimo tviteryje parašė S.Berkley.

Įdomu tai, kad nors Kinija pagaliau prisijungė prie COVAX, ji dar turi paaiškinti savo ankstesnį nenorą dalyvauti PSO vadovaujamame būsimų vakcinų platinimo projekte.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"