Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 23d. 11:59

Kinija užkariauja Rusijos 5G rinką – Kremliui laikas sunerimti

Vladimiras Putinas
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Vladimiras Putinas

Rusijos ir Kinijos santykiai šiandien yra kaip niekad glaudūs – stiprinamas tarpusavio pasitikėjimas ir vystomas politinis bendradarbiavimas.

Šiuos santykius Rusijos ir Kinijos užsienio reikalų ministrai dar labiau įtvirtino rugsėjo 11 dieną Maskvoje vykusio susitikimo metu (reta galimybė COVID-19 laikais). Po susitikimo pateiktame labai išsamiame bendrame pareiškime greta daugelio kitų visapusio bendradarbiavimo sričių atskira pastraipa skiriama skaitmeninės ekonomikos ir informacinių technologijų plėtrai. Joje kalbama apie didelę svarbą, kurią abi valstybės skiria dvišalei technologinei partnerystei.

Šiame kontekste kyla svarbus klausimas: ar rusiškas 5G turi būti „pagamintas Kinijoje“?

Tokios naujienos neseniai vyravo pirmuosiuose Rusijos žiniasklaidos puslapiuose – buvo pranešama apie pirmaujančios šalies telekomunikacijų bendrovės „MTS“ planus iš „Huawei“ įsigyti 5G įrangos už 7,5 milijardo rublių (93,5 milijono JAV dolerių). Liepos mėnesį įmonė tapo pirmuoju telekomunikacijų tiekėju Rusijoje, kuriai buvo suteikta licencija diegti 5G visoje šalyje su privalomu terminu – darbus reikia baigti iki 2022 metų liepos mėnesio.

Nauji metiniai prenumeratoriai gauna kalėdinę eglutę dovanų!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"