Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 20d. 13:00

Klimato kaitos grėsmė žemynui – kiek ilgai Australijoje dar bus įmanoma gyventi?

Gaisras Australijoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Gaisras Australijoje

Kai maži baltų pelenų dribsniai ėmė kristi iš dūmais aptraukto dangaus lyg šiltas sniegas, mes išvažiavome. Keletą savaičių gyvenome su grėsme – šalia mūsų mažo miestelio siautėjo du didžiuliai gaisrai, kurie neišvengiamai judėjo vis arčiau mūsų. Mano gimtasis miestelis Blakhitas, įsikūręs ant Mėlynųjų kalnų šlaitų, apsuptas stulbinančiai gražios, bet sausros nukamuotos Australijos dykumos, buvo šio liepsnojančio žiedo centre.

Vaikai buvo ką tik grįžę namo po paskutinės mokslo metų dienos, kai mūsų kaimynas pranešė, kad yra didelis pavojus, jog gaisras, siautėjantis šiaurėje ir jau sudeginęs beveik 2000 kvadratinių mylių nacionalinio parko, tą naktį pasieks ir mus. Priešgaisrinės tarnybos perspėjo apie ugnies plitimui palankias sąlygas, kurios numatomos artimiausias keletą dienų: aukštą temperatūrą, žemą drėgmės lygį ir vėją.

Taigi mes nuokalne žemyn pasitraukėme į rytus. Pasukome pakrantės link, arčiau palyginti saugaus Sidnėjaus. Grįžome po penkių dienų – radome išdegusią žemę, tačiau mūsų narsių kaimynų ir ugniagesių dėka mūsų namas išliko nepaliestas.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Temos: 2 Australija Gaisras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"