Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 2d. 07:00

Kopriklausomybė: kaip iš jos ištrūkti?

Motina rūpinasi suaugusiu sūnumi
123RF.com nuotr. / Motina rūpinasi suaugusiu sūnumi

Jūs labai rūpinatės savo partnere, vyru ar vaiku ir esate pasiryžęs dėl jo viską gyvenime paaukoti? Draugai ir bendradarbiai jus laiko be galo rūpestingu, mylinčiu, o jūs pats žinote, jog „kas, jei ne jūs“ pasirūpins nuo alkoholio priklausomybės kenčiančiuoju?

Jūsų draugė serga sunkia liga, todėl šiuo metu jūs savo gyvenimą „atidėjote“, nes dabar jūsų labiau reikia kitiems? Atsidavęs, geranoriškas, ne tik, kad nesavanaudis, o atvirkščiai – gyvenimą „pašventęs“ kitiems? Vakarais jūs iš vietinės aludės šiaip ne taip namo parsivedate iki žemės graibymo prisigėrusį sutuoktinį, o ryte skambinate jo šefui, mat jūsų vyras „neatsargiai užvalgė kažkokių grybų ir šiandien į darbą atvykti negalės“?

Deja, tačiau jūs nesate gėrio, meilės ir vilties angelas, kokiu pats ir aplinkiniai jus laiko – jūs sergate. Ir jūs sergate gal net sunkiau nei jūsų partneris alkoholikas ar jūsų sūnus, kenčiantis nuo priklausomybės azartiniams žaidimams, jūs esate – kopriklausomas.

Apie kopriklausomybę pradėta šnekėti visai neseniai – pats terminas pradėtas vartoti kalbant visų pirma apie kenčiančius nuo alkoholio ir jų partnerius ar šeimos narius. Tačiau kopriklausomybė gali išsivystyti ne tik šeimos nariams ir ne tik gyvenant su alkoholiku. Gyvenantieji su kenčiančiais nuo medikamentų, narkotikų, žaidimų, maisto priklausomybės gali tapti kopriklausomais, lygiai taip, kaip kopriklausoma gali tapti draugė, kaimynė ar bendradarbis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:31
03:10
01:04

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"