Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 15d. 09:45

Lietuvos ir Italijos krepšinio skirtumai – kokie jie?

Eimantas Bendžius italų gynybos apsuptyje
Ray Vyšniausko nuotr. / Eimantas Bendžius italų gynybos apsuptyje

2017-ųjų vasarą po doktorantūros studijų Romos sporto universitete į Kauną atvyko neseniai daktaro laipsnį įgijęs krepšinio specialistas iš Italijos Daniele Conte.

Tąkart pietietis sutiko su Lietuvos sporto universiteto (LSU) pasiūlymu ir bent ketveriems metams apsigyveno Kaune, kurį dabar vadina šalies krepšinio centru.

Eurolygoje besivaržantis Kauno „Žalgirio“ klubas, daugiatūkstantinė arena, dieną iš dienos lauko aikštelėse žaidžiantys vaikai ir krepšiniu gyvenantys miesto gyventojai – dalykai, kurie sužavėjo italą ir paaiškino gilias šalies oranžinio kamuolio tradicijas.

„Man atrodo, kad krepšinis Lietuvoje niekada nesustoja, – tinklalapiui 15min sakė italas. – Turbūt pagrindinė to priežastis yra kultūra, kuri pradedama diegti dar labai jauname amžiuje. Dauguma vaikų, žaidžiančių krepšinį, svajoja tapti Jonu Valančiūnu ar Arvydu Saboniu, nes jie gyvena šio sporto tradicijomis. Dėl to kiekvienam vaikui net nereikia aiškinti, kaip kamuolį reikia mušinėti.“

Pasak LSU Sporto mokslo ir inovacijų institute dirbančio D.Conte, jo gimtojoje šalyje daug gilesnės yra futbolo tradicijos, o krepšinis garsėja kaip kartų sportas, kuomet vyresnieji šeimos nariai į pirmąsias treniruotes atveda jaunėlius.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"