Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 30d. 15:20

M.Laurinavičius: Komunistų ir gangsterių sąjunga: nusikaltėliai tampa Kinijos režimo kariais

Kinija
Kayla Kozlowski nuotr./ Unsplash nuotr. / Kinija

Komunistinės Pekino valdžios užsakymus vykdę nusikaltėliai atakavo ir Lietuvą. Tokia informacija praėjusią savaitę nuskambėjo ne tik žiniasklaidoje. Ją pakomentavo net užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Bet atrodo, kad didesnio susidomėjimo tokia naujiena Lietuvoje nesukėlė ir tapo greitai pamiršta.

O Jungtinėse Valstijose ši žinia sulaukė daug daugiau dėmesio. Ir, beje, ne vien todėl, kad pagrindiniai minėtų nusikaltėlių taikiniai buvo būtent JAV. Netgi ne vien todėl, kad nusikaltėliai taikėsi ir į vakciną nuo COVID-19 kuriančias bendroves.

Dviem Kinijos piliečiams – 34 metų Li Xiaoyu ir 33 metų Dong Jiazhi – JAV pateikti kaltinimai, kad jie ilgiau kaip dešimtmetį vykdė kompiuterinių įsilaužimų kampaniją net vienuolikoje pasaulio šalių, turinčių aukštųjų technologijų pramonę.

Tačiau šie kinai, nors ir nebūdami Kinijos armijos ar kitų vadinamųjų valstybinių Kinijos kompiuterinių įsilaužėlių grupuočių nariai, oficialiai apkaltinti vykdę ir valdžios užsakymus. Tai yra iš esmės pirmas kartas, kai JAV valdžia oficialiai paskelbė, kad Kinijos valdžia tarptautinėje arenoje naudojasi nusikaltėlių paslaugomis.

Tai yra iš esmės pirmas kartas, kai JAV valdžia oficialiai paskelbė, kad Kinijos valdžia tarptautinėje arenoje naudojasi nusikaltėlių paslaugomis.

Tokia autoritarinio režimo ir nusikaltėlių sąjunga jau anksčiau buvo būdinga „mafijos valstybe“ dažnai ir ne be pagrindo vadinamai Rusijai. Tačiau Kinija „mafijos valstybe“ iki šiol tarsi ir nebuvo vadinama. Ko gero, ji tokia bent jau kol kas ir nėra.

Tačiau Pekino režimo ir įvairaus plauko nusikaltėlių, ne vien kompiuterinių įsilaužėlių, bendradarbiavimo tendencijos pastaraisiais metais pastebimos vis dažniau. Todėl tikrai atėjo metas pažvelgti į tai atidžiau.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"