Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 27d. 19:00

M.Matulaitytė-Feldhausen: Kodėl joks diedas manęs nep....is, arba Kodėl moterys yra tokios žiaurios

Milda Matulaitytė-Feldhausen
Asmeninio albumo nuotr. / Mila Matulaitytė-Feldhausen


Su moterų žiaurumu pirmąsyk rimčiau susidūriau būdama gal ketverių. Kaimynė praeidama garsiai, kad aplink visi girdėtų pasakė – šitą tai tik paimt ir trenkt į žemę. Kad nebeatsikeltų. Išvertus į žmonių kalbą reiškia – „šitą“ priklausytų užmušti. Buvo žiema, lauke žaidėm keliese – pora kaimynų berniukų ir aš. Kaimynė – išsilavinusi, „miela“ moteris, universiteto dėstytoja, namo bendruomenės labai gerbiama. Suprantama, tai buvo tik pradžia. Paskui įdomesnių susitikimų su moterimis bus labai nemažai.

„Švelnių“, „gležnų“ ir „trapių“ moterų taikiniu būsiu dar ne kartą – mat augau be tėvo, motinos pavardė buvo irgi tokia ne visai teisinga – visuomenė toleruoja nesvarbu kokias „ienes“, bet sunkiai toleruoja „ytes“ (ir ypač su vaikais). Todėl maloniniai, švelnūs žodeliai „benkartė“ ir dar tie iš raidelės „K“ lydės mane ilgus gyvenimo metus. Tiesa, tik kartą ištartus vyro lūpomis. Kodėl moterys yra žiauresnės nei vyraiKai pirmą sykį mano pažįstamas antropologas pasakė sakinį: „moterys yra daug žiauresnės nei vyrai“, mane ištiko trumpa tylos pauzė galvoje. „Kaaaaaip tai???“ ir – „ką jis čia nusišneka“.Dabar žinau – moterys yra žiauresnės nei vyrai. Ypač – viena kitai. Niekas taip nežlugdo moters kaip kita moteris, maloniai prašau jūsų – pamirškit tuokart visus tuos „mį tiū“, beveik mirtinai merginas uždaužančius ir prievartaujančius gyvulius-atseit-sportininkus.

Taip, tai (ir jie) egzistuoja. Egzistuoja šalia mūsų, mūsų gyvenimuose. Taip, reikia gintis nuo tokių. Taip, juos reikia bausti ir bausti taip, kad nebūtų maža. Kad kitiems tokiems išgamoms noras, ranka (ir – organas) nekiltų. Bet.

Bet tai yra išimtys, ne taisyklė. Ne kiekvienas sportininkas yra potencialus prievartautojas, ne kiekvienas šefas taisosi po darbo nuplėšti sijoną nuo vargšės moters trapaus kūnelio. Nes – ne kiekvienas vyras yra kiaulė. Nepamirškit, kad visame šitame kratinyje egzistuoja visų pirma... moterys. Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"