Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 4d. 19:40

Penkiasdešimt pavydo atspalvių: kokios spalvos yra jūsų pavydas šiandien?

Pavydas
123RF.com nuotr. / Pavydas

Apie pavydą garsiai kalbėti nepriimtina – pavydas yra traktuojamas kaip visiškas blogis, ir vargiai rasite žmogų, kuris nuoširdžiai prisipažintų iš tikrųjų pavydįs. Atvirkščiai, gero tono požymis reikalauja džiaugtis su kitu ar už kitą, bet ne pavydėti. Ir vis tik žmonės pavydi.

Lietuviai norėdami pavydą sušvelninti, jį tarsi sumenkinti ir suteikti kažkokių gerųjų savybių, šiam reiškiniui priskyrė spalvas: kartais jie pavydi „juodai“, suprask, kad tau nerealiai pasisekė, taip norėčiau ir aš; baltas pavydas yra apskritai „geruolis“, signalizuojantis, kad tokiu pavydu pavydėdamas jūs priešpriešais stovinčiajam linkite tik gero.

Kartais dar mes pavydime „pačiu geriausiu pavydu“, na, o tikriausiai kažkam pavydėdami „pačiu blogiausiu pavydu“ mes tai diplomatiškai nutylime? Juk jei egzistuoja „gerasis“, tai šalia jo kažkur turi būti ir „blogasis“ pavydas.

Vokiečiai pavydėdami net „pageltonuoja“, šveicarai pavydą laiko bendra tautos yda, kuri yra ypač plačiai paplitusi, o prancūzai pavydą priskiria vienai blogiausių žmogaus charakterio savybių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"