Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 7d. 15:48

Marius Laurinavičius: Į premjero postą – KGB nutiestu keliu. Ką reikia žinoti apie M.Mišustiną?

Marius Laurinavičius
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Marius Laurinavičius

Mitai, kurie kuriami Rusijoje ir platinami po pasaulį apie Vladimiro Putino tarsi iš nežinios ištrauktą naująjį premjerą Michailą Mišustiną, jau pradėti sklaidyti. Daugiausia dėl to kol kas nusipelnė korupcines Kremliaus mafijos režimo schemas demaskuojantis Aleksejus Navalnas.

A.Navalno vadovaujamas kovos su korupcija fondas atskleidė ne tik ne vienos dešimties milijonų eurų vertą M.Mišustino šeimos nekilnojamąjį turtą, bet ir tai, kad bent jau nemažos dalies to nekilnojamojo turto atsiradimas M.Mišustino šeimoje susijęs su verslininku Aleksandru Udodovu. O A.Udodovas buvo bent jau įtariamas milijardų (skaičiuojant rubliais – eurais būtų kelios dešimtys milijonų) vertės mokesčių finansinėmis machinacijomis, kaip tik tada, kai M.Mišustinas buvo Mokesčių tarnybos vadovas.

Tačiau galima mafinė Rusijos premjero portreto pusė – tik dalis to, ką būtinai verta žinoti, norint bent pabandyti suprasti tikrąją M.Mišustino vietą Rusijos mafijos režimo valdžios hierarchijoje. Nes kol kas tai, kas dažniausiai viešai skelbiama apie M.Mišustiną, gali priminti nebent KGB kurtas legendas apie savo agentus.

Menkai žinomas technokratas, neturintis ne tik politinių ambicijų, bet ir jokių galių. Pereinamoji figūra. Mokesčių tarnybos modernizuotojas, galintis tokio pat vaidmens imtis ir Rusijos ekonomikos pelkėje. Žmogus, privertęs Rusijoje mokėti mokesčius net galingiausius. Vienodai nutolęs nuo visų politinių ir ekonominių grupuočių, dažnai dar vadinamų tiesiog klanais. Tai – bene svarbiausi štrichai naujojo Rusijos premjero Michailo Mišustino portretui, kurie pakankamai stipriai brukami jo nepažįstančiai plačiajai visuomenei ne tik Rusijoje, bet ir Vakarų šalyse, taip pat ir Lietuvoje.

Tačiau manau, kad tikrai verta pateikti ir galbūt net visiškai priešingą tiek M.Mišutino biografijos, tiek ir jo asmeninio portreto versiją. O ji galbūt kiek kitoje šviesoje parodys ir patį daugelį nustebinusį Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimą patikėti šiam asmeniui premjero vairą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michailas Mišustinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michailas Mišustinas

 

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai: 14
Temos: 2 KGB Politika

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"