Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Naujojo amžiaus iššūkiai kapitalizmui – privalo keistis, kad išliktų

Šiandien įmonės susiduria su egzistencine dilema. Arba jos priima „suinteresuotųjų šalių kapitalizmą“ ir su juo susijusią atsakomybę, aktyviai imdamosi socialinių ir aplinkosaugos tikslų, arba lieka prie pasenusio „akcininkų kapitalizmo“, kuriame trumpalaikis pelnas yra svarbiau už visa kita, ir laukia, kol jas keistis privers nenumaldomas darbuotojų, klientų ir rinkėjų spaudimas. 
Kapitalizmas
Kapitalizmas / 123RF.com nuotr.

Toks vertinimas gali atrodyti griežtokas, kai jį pateikia asmuo, visada tikėjęs, kad įmonių vaidmuo pasaulio ekonomikoje yra esminis. Tačiau alternatyvos nėra. Mūsų ekologinis pėdsakas kur kas gilesnis, nei Žemė gali pakelti. Mūsų socialinėse sistemose veriasi plyšiai. Mūsų ekonomika nebeskatina integralaus augimo. 

Šiandienos jaunoji karta paprasčiausiai nesutinka, kad įmonėms būtų leista siekti pelno aplinkos ir socialinės gerovės sąskaita. Mes žinome, kad laisvosios rinkos ekonomika yra būtina ilgalaikiam vystymuisi ir socialinei pažangai skatinti. Mes neturėtume norėti šios sistemos pakeisti. Tačiau dabartinė kapitalizmo forma pasiekė savo ribas. Jei nebus reformuotas iš vidaus, jis neišgyvens.

Dabartinė kapitalizmo forma pasiekė savo ribas.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius