Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 13:03

Naujosios technologijos gimdo kitokį, labai pavojingą kapitalizmą: ar jį pažabosime?

Virtualios realybės akiniai
Uriel Sobaranes nuotr./ David Dvoracek nuotr./ Unsplash nuotr. / Virtualios realybės akiniai

Ištisa karta praranda tikėjimą Amerikos kapitalizmu. Dėl augančios nelygybės ir mažėjančio socialinio mobilumo prasidėjo tikra pasitikėjimo dabartine sistema erozija.

2018 metais „Gallup“ atliktoje apklausoje tik 45 procentai jaunų žmonių teigė palaikantys kapitalizmą. Penkiasdešimt vienas procentas rėmė socializmą. Šie skaičiai yra stulbinantys, kaip ir jų priežastis – skaudžios nesėkmės.

Kita vertus, istorija rodo, kad nesėkmes galima įveikti. Anksčiau nelygybė buvo didžiulė, ir Amerikos visuomenė rado būdų ją sumažinti; padėjo ir protingi valdžios pasirinkimai. Pataisyti dabartinę sistemą nebus lengva, tačiau turime mums reikiamų priemonių, tetrūksta tik politinės valios jomis pasinaudoti. 

Vis dėlto kapitalizmas susiduria su kita grėsme, kuri ilgainiui gali pasirodyti rimtesnė: vis didesnis amerikiečių pasitikėjimas technologijomis – išmaniaisiais telefonais, socialinėmis terpėmis, žaidimų konsolėmis, prekybiniais tinklapiais. Visos šios technologijos tapo grobikiškos ir padėtis sparčiai blogėja. 

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"