Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 23d. 11:25

Nepavykusios apokalipsės nuotraukos, arba Ir skaitmeninė fotografija turi ribas

Fotografija
123RF.com nuotr. / Fotografija

Prieš akis atsivėręs kraštovaizdis priminė Marsą, arba pietų Kalifornijos dykvietę filme „Bėgantis ašmenimis 2049“, arba „Dune“ dykynes.

Per pastarąjį mėnesį Jungtinių Valstijų Vakarus nusiaubė beveik 100 gaisrų, kurie į orą paleido daugybę pelenų ir dūmų dalelių ir vien Oregone privertė 500 000 žmonių evakuotis iš savo namų. Visai neseniai visuose Vakaruose žmonės, ir taip jau kenčiantys nuo pandemijos, ekonominio nuosmukio, gaisrų ir pavojingai prastos oro kokybės, pabudę ryte išvydo aptemusį bronzinį dangų, iš kurio nesklido beveik jokios dienos šviesos. Įsidienojus dūmai nutolo, ir kartais miestas atrodė raudonas, o kartais – gintarinis. Kaukės, skirtos apsisaugoti nuo koronaviruso, dabar buvo dvejopai naudingos.

Tačiau kai žmonės pabandė užfiksuoti šią sceną ir ją lydėjusį sumišimą bei išgąstį, daugelis pastebėjo keistą reiškinį: kai kuriose siurrealistinio oranžinio dangaus nuotraukose ir vaizdo įrašuose spalvos buvo tarsi išplaukusios, lyg sumenkindamos pavojų.

„Aš jų nefiltravau, – tviteryje patikino žurnalistė Sarah Frier, įkėlusi savo darytas bauginamai atrodančio San Francisko rytinio dangaus nuotraukas. – Tiesą sakant, tai „iPhone“ spalvų reguliavimo funkcija pakoregavo dangų, kad jis atrodytų ne toks baisus. Oranžinę spalvą įsivaizduokite ryškesnę.“

Nuotraukos buvo blankaus medetkų atspalvio, bet per daug nesiskyrė nuo įprasto ūkanoto saulėtekio mieste, kuriame miglos yra dažnas reiškinys. Kai kuriose nuotraukose scena atrodė neutraliai pilka, tarsi vaizdus užfiksavę išmanieji telefonai būtų įsitraukę į sąmokslą, kad užgniaužtų žinią apie šį naujausią kataklizmą.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

00:27
05:44
13:33

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"