Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nesudeginti tiltai, arba Vladimiras Putinas – KGB vyrukas iki pat mirties

Buvo 1989 metų gruodis. Griuvo Berlyno siena, o Drezdene prie Rytų Vokietijos slaptosios policijos „Stasi“ būstinės būrėsi minia, šūkaudama įžeidimus ir reikalaudama patekti vidun.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Netoliese pakrikę KGB pareigūnai – sovietų atsiųsti patarėjai, kuriuos „Stasi“ nuo seno vadino „draugais“ – buvo užsibarikadavę savo viloje, kur degino popierius. „Mes viską sunaikinome, – vėliau prisiminė vienas tų pareigūnų, Vladimiras Putinas. – Visus mūsų pranešimus, kontaktų sąrašus ir agentų tinklus... Mes deginome tiek daug, kad sprogo krosnis.“

Artėjant vakarui, grupė protestuotojų pasitraukė nuo „Stasi“ pastato ir pasuko KGB vilos link. Supanikavęs V.Putinas susisiekė su sovietų karine vadovybe Drezdene ir paprašė pastiprinimo. Jo nebuvo. „Tada mane apėmė jausmas, kad šalies nebėra. Kad ji išnyko, – po metų pašnekovui sakė V.Putinas. – Buvo aišku, kad Sąjunga serga. Ir ji sirgo mirtina liga, kuriai nėra vaistų – valdžios paralyžiumi.“ Jį ištiko visiškas šokas, kurio jis niekada nepamiršo.

Šimtams milijonų žmonių Berlyno sienos griūtis buvo didelė pergalė: tą akimirką žlugo nekenčiamos diktatūros ir prasidėjo geresnė epocha. Tačiau Drezdene dislokuotiems KGB karininkams 1989 metų politinės revoliucijos žymėjo jų imperijos pabaigą ir pažeminimo eros pradžią. Interviu metu V.Putinas grįžo į tą akimirką – akimirką, kai pastiprinimas nepasirodė – apibūdindamas ją kaip lūžio tašką jo paties gyvenime. Visai kaip ir Scarlett O'Hara, grūmodama kumščiu kraujo raudonumo dangui, V.Putinas, atrodo, tada prisiekė pašvęsti savo gyvenimą savo šalies šlovei atkurti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius