Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 4d. 15:00

Nuo blogų emocijų bėgti nereikia – svarbu mokėti su jomis susidoroti

Sportininkai
123RF.com nuotr. / Sportininkai

Man buvo 5 metai, kai vyko Woodstocko festivalis. Vienintelis dalykas, kurį prisimenu, buvo per televiziją matytas hipis, sakantis: „Jei jautiesi gerai, daryk“. Turint galvoje, ką man tuo metu reiškė gerai jaustis, aš įsivaizdavau ne seksualinę revoliuciją ir narkotikų kultūrą, o hipius, valgančius daug saldainių ir neinančius pietų miego, kad galėtų pažiūrėti televizorių.

Manau, kad panaši radikali gyvenimo filosofija šiandien sklinda ir mūsų kultūroje, ir ji prasidėjo dar gerokai prieš tai, kai COVID-19 pandemija supurtė pasaulį, pasėdama ligos ir skurdo baimę. Šiandieninį žmonių mentalitetą apibendrinčiau taip: „Jei jautiesi blogai, nedaryk“.

Nuo mokyklų suolo iki darbovietės nuolat girdime, kad įprastas neigiamas emocijas ir išgyvenimus – pavyzdžiui, nesėkmės baimę ar išsiskyrimo liūdesį – reikia gydyti arba pašalinti. Jaustis blogai yra blogai. Taip mąstyti yra klaida, kaip klaida būtų ir aklai sekti Woodstocko devizu.

Netikiu, kad radikalus hedonizmas arba nuolatinis nemalonių jausmų vengimas yra kelias į gerą gyvenimą ar apskritai išmintingas pasirinkimas. Aišku, aš nekalbu apie tokius gydymo reikalaujančius sutrikimus kaip klinikinė depresija, nerimas ar traumos. Aš kalbu apie liūdesį ir negandas, būdingas normaliam gyvenimui ir net apie „neigiamą poveikį“, kurio kai kurie žmonės patiria palyginti daug. (Beje, įskaitant ir mane – niekas netyrinėja laimės, jei nemano, kad ji sunkiai apčiuopiama.)

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"