Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 26d. 15:04

Pamokos JAV žiniasklaidai: kur baigiasi objektyvumas ir prasideda klaidos?

Žiniasklaida
123RF.com nuotr. / Žiniasklaida

Mes regime didžiulę klaidą ir galbūt net tragediją, vykstančią realiuoju laiku. Tai – sakinys, kuris šiuo metu gali būti pritaikytas daugybei ekonomikos, medicinos, vyriausybės darbo ir aplinkosaugos aspektų. Tačiau aš turiu omenyje beveik neįtikėtiną didžiosios dalies žiniasklaidos priemonių nesugebėjimą reaguoti į Donaldo Trumpo amžiaus realijas.

Daugelis įtakingiausių mūsų redaktorių ir žurnalistų elgiasi taip, tarsi taisyklės, galiojusios ankstesnių Amerikos prezidentų valdymo metu, tebegaliotų ir dabar. Bet juk šis prezidentas yra kitoks, taisyklės yra kitokios ir jei skubiai neprisitaikys, spauda taps dar viena institucija, neatlaikiusia lemiamo spaudimo.

Tam tikra prasme žiniasklaidos priemonės kartoja buvusio specialiojo patarėjo Roberto Muellerio klaidą. Savo knygoje apie R.Muellerio tyrimą, „True Crimes and Misdemeanors“ (ir straipsnyje, kurį publikavo „New Yorker“) Jeffrey Toobinas teigia, kad tragiškas R.Muellerio trūkumas buvo jo savotiškas anachronistinis idealizmas, kuris turėjo tokį pat poveikį, kaip naivumas.

R.Muelleris žinojo etikos standartus, kurių laikėsi pats, ir kurių laikytis reikalavo savo komandos. Jis nesuprato, kad žmonės, su kuriais jis susidūrė, etikos standartus laikė visišku niekalu. R.Muelleris neįsivaizdavo, kad posėdžiaujantis generalinis prokuroras tyčia neteisingai pateiks jo pranešimą – būtent tai Billas Barras ir padarė.

R.Muelleris vengė tiesioginės konfrontacijos ir nenorėjo pasirodyti „žvejojąs įrodymus“ todėl jis niekada nesikalbėjo su D.Trumpu – nei tesime, nei apskritai. D.Trumpas, B.Barras ir jų komanda šį sprendimą įvertino kaip silpnumo požymį, kuriuo galėjo pasinaudoti.

Kažkas panašaus dabar vyksta su daugeliu žiniasklaidos atstovų.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Komentarai: 12

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

01:24
00:30
02:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"