Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugpjūčio 12d. 21:03

Patriotizmas lipdukais nematuojamas, arba Kiek patrioto savyje turi tu?

Lietuvos vėliava
123RF.com nuotr. / Lietuvos vėliava

Pastarųjų dienų įvykiai kaimynystėje gerokai išjudino ir mus, tiksliau, patriotus mumyse. Bent jau mano „burbule“ viskas ūžia ir verda, patriotizmas čia liejasi per kraštus. Ir vėl mes už kažką, vėl su kažkuo, vėl prieš kažką. Vėl palaikome, smerkiame, ginčijamės, o, svarbiausia, išreiškiame. Trumpiau – eilinį kartą kovojame. O kai kovojame, tai, savaime suprantama, visiškai nebelieka laiko kitiems dalykams, na, tiems, kasdieniams, nuobodiems, kaip, tarkim, puikiai atliktas kiekvieno mūsų darbas.

Po kam šiaudinis patriotizmas?

Pigiausias patriotizmas, kaip ir viskas – internete. Čia jo gali gauti jau po eurą trisdešimt. Užsilipinai ant mašinos ir jau patriotas. Kuo didesnis lipdukas, tuo didesnis patriotas esi tu pats. Taip taip, apie tą patį aš čia, apie Vyčio lipduką mašinoms. Tiesa, jei jau nori visai pigiai, tiksliau, už dyką, dairykis feisbuke – čia visa tai susitvarkysi vienu paspaudimu. O toliau viskas – nebesvarbu. Tu gi jau išreiškei savo valią ir pažiūras, todėl po to – nors ir tvanas. Įžūliai vairuoji gatvėje savo šiaudines patriotines vežėčias, chamiškai elgiesi? Nesvarbu, tu gi patriotas iš didžiosios raidės, todėl tau viskas galima, juo labiau viskas yra pateisinama. Legalu. Po savęs mieste, gamtoje palikai pridergta, prišnerkšta? Nieko tokio, nėra čia ko jaudintis, tu juk lipi į patriotiškai apklijuotą automobilį, kuriuo ką tik išvažinėjai draustinį ar bent jau išmalei miško samanas. Savo išėdas sugrūdai į popieriaus ir kartono konteinerį? Tamsta, tik dėl to nesijaudinki, svarbiausia tuo metu vilkėjai marškinėlius su skambiu užrašu „Lietuva“. Atliekų rūšiavimas tau apskritai kelia juoką? Suprantama, patriotizmas gi ne apie tai! Patriotizmas apskritai yra apie garsius žodžius, o ne apie mažus, nematomus kasdienius darbus. Na, dar ir apie mėgstamą sporto komandą (be abejo, tuomet, kai ji laimi).

Patriotizmas matuojamas ne lipdukais

Patriotizmas, kaip ir dauguma dalykų, matuojamas pinigais. Arba tiksliau – investicijomis. Patriotizmas šiaip yra brangus dalykas, brangiausiai atsieinantis pačiam patriotui. Sąvoka „home bias“ jums nieko nesako? Aha, „namų šališkumas“, kaip jį verčia lietuviai, man irgi sunkiai ką sako. O va „polinkis investuoti savo šalyje“ – daugmaž aišku kiekvienam. Taigi, tas polinkis ir patriotiškumas yra du tiesiogiai susiję dalykai: smunkant patriotiškumui, smunka ir finansinis investicinis polinkis, tada telieka patriotiniai lipdukai ant mašinų, saugiai laikant savo pinigus Šveicarijos ar Lichtenšteino bankuose. Mat patriotizmas patriotizmu, o savi pinigai yra savi pinigai. Beje, ar žinote kurios šalys yra patriotiškiausios, tai yra kuriose jų yra aukščiausi patriotizmo rodikliai? Suprantama, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada ir... ir Lenkija. Jie savo patriotizmą įrodinėja ne caksėdami liežuviais prie kompiuterių, o, visų pirma, tiesdami modernius, kokybiškus kelius savo šalyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 MAX Patriotizmas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

22:31
01:16
06:39

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"