Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 29d. 12:55

Vienas žymiausių JAV istorikų: „Protestas yra aukščiausia patriotizmo forma“

Momentas iš protesto JAV Interviu
TV BEATS nuotr./ Unsplash nuotr. / Momentas iš protesto JAV

Protestai prieš policijos brutalumą, sukrėtę šalį po George'o Floydo nužudymo, tęsiasi jau kelias savaites. Nors juodaodžiai jau ne kartą yra protestavę prieš netinkamą policijos elgesį, pastarųjų protestų stiprumas, jų dalyvių įvairovė ir didelis demonstracijų mastas parodė, kad visuomenės nuomonė apie rasinę diskriminaciją policijos veikloje gerokai pasikeitė.

Dabar imame suprasti, ko gali prireikti norint išspręsti šią opią problemą. Norėdamas sužinoti daugiau apie tai, kokia gali būti šių įvykių reikšmė ateičiai, neseniai „AtlanticLIVE“ renginyje kalbėjausi su Lonnie Bunchu, Smithsoniano instituto sekretoriumi ir Afroamerikiečių istorijos ir kultūros nacionalinio muziejaus įkūrėju ir direktoriumi.

Toliau pateikiamas redaguotas mūsų tiesiogiai transliuoto pokalbio nuorašas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Barackas Obama, Lonnie Bunchas bei Michelle Obama
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Barackas Obama, Lonnie Bunchas bei Michelle Obama

– Po to, kai gegužės 25 dieną Minesotoje policijos pareigūnas nužudė George'ą Floydą, matėme kelias savaites besitęsiančius protestus. Kaip manote, kodėl tai vyksta būtent dabar?

Aš visada maniau, kad protestas yra aukščiausia patriotizmo forma. Žmonės reikalauja, kad šalis įgyvendintų savo skelbiamus idealus. Aš manau, kad nuoskauda, iškilusi į paviršių po George'o Floydo nužudymo, iš tiesų turi ilgą istoriją, manau, kad žmonės tiesiog panoro garsiai pasakyti, kad pavargo liūdėti.

Jie tarsi sako: leiskite mums daryti dar ką nors, be liūdesio. Leiskite mums mesti iššūkį šaliai, tegu ji įgyvendina savo skelbiamus idealus. Manau, kad būtent tai ir matome protestuose.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai: 6

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

16:03
00:51
01:38

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"