Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gruodžio 26d. 17:56

„Quartz“: du nauji politiniai trileriai – mūsų paranojos kupino laikmečio atspindys

„Vieša paslaptis“
„Vieša paslaptis“

Paaiškėję nauji faktai, susiję su Donaldo Trumpo ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio telefoniniu pokalbiu, kelia rimtų klausimų apie tam tikrų suinteresuotų asmenų bandymus suteikti išorės jėgoms galimybių kištis į JAV vidaus reikalus. Dėl bręstančio apkaltos skandalo informatoriai ir sąmokslų atskleidėjai vėl tampa populiaria tema.

Vienoje režisieriaus Gavino Hudo 2019 m. sukurto filmo „Vieša paslaptis“ scenoje žurnalistas Martinas Brightas (Matas Smithas) požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje susitinka su informatore. „Labai gili gerklė“, – drąsiai komentuoja jis, darydamas užuominą į pagarsėjusį informatorių aštuntajame garsiai nuskambėjusiame dešimtmetyje Votergeito sąmoksle, kuris sužlugdė tuometinį JAV prezidentą Ričardą Nixoną. Jo informatorė parodo savo mobilųjį telefoną: „Čia nėra signalo“, – atsako ji, taip atskleisdama tikrąją priežastį, dėl kurios pasirinko susitikimo vietą.

Šia viena scena filmas, kurio veiksmas vyksta 2003 m., atiduoda duoklę savo šaknims ir drauge atkreipia žiūrovo dėmesį į XXI amžiaus pradžios šnipinėjimo technologinį kontekstą. Skaitmeniniame amžiuje baimė, kad esi stebimas, įgauna naujų spalvų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"