Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 22d. 07:07

Sankcijų spaudžiama Rusija ieško ekonominių sąjungininkų Azijoje. Kaip jai sekasi?

Rusija ir Japonija
123RF.com nuotr. / Rusija ir Japonija

Po Ukrainos krizės Azijos ir Ramiojo vandenyno šalys nenoriai prisijungė prie Vakarų sankcijų Rusijai. Vis dėlto, išlaikydamos subtilią pusiausvyrą, jos atvirai neprieštaravo Vašingtono baudžiamosioms priemonėms. Japonija prisijungė nenoromis, įvesdama tik simbolines sankcijas.

Azijoje nenoras taikyti sankcijas Maskvai atvėrė naujų galimybių. Iš pradžių atsigręžimas į Aziją atrodė kaip trumpalaikė taktinė priemonė, skirta nusipirkti brangaus laik,  kol bus išplėtota vidaus gamyba. Buvo pradėta vykdyti importo pakeitimo programa, siekiant gauti būtinos įrangos ir technologijų pakaitalų tokiems sektoriams kaip energetika ir gynyba. Tačiau dėl nepakankamų vidaus galimybių ir menko tarpsektorinio bendradarbiavimo progresas užsitęsė, jam kliudė ir nekonkurencingos kainos bei žema kokybė.

Importo diversifikacija atsigręžiant į Rytų šalis pamažu išstūmė ketinimus reikiamus pakaitalus gaminti Rusijoje ir tapo esmine Rusijos ilgalaikės darbotvarkės dalimi. Azijos ir Ramiojo vandenyno šalys, kaip pirmaujančios šiuolaikinių technologijų tiekėjos ir kaip pagrindinė alternatyva Vakarų kapitalui, tapo nauja Rusijos angliavandenilių ir ginklų eksporto rinka.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"