Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sankcijų spaudžiama Rusija ieško ekonominių sąjungininkų Azijoje. Kaip jai sekasi?

Po Ukrainos krizės Azijos ir Ramiojo vandenyno šalys nenoriai prisijungė prie Vakarų sankcijų Rusijai. Vis dėlto, išlaikydamos subtilią pusiausvyrą, jos atvirai neprieštaravo Vašingtono baudžiamosioms priemonėms. Japonija prisijungė nenoromis, įvesdama tik simbolines sankcijas.
Rusija ir Japonija
Rusija ir Japonija / 123RF.com nuotr.

Azijoje nenoras taikyti sankcijas Maskvai atvėrė naujų galimybių. Iš pradžių atsigręžimas į Aziją atrodė kaip trumpalaikė taktinė priemonė, skirta nusipirkti brangaus laik,  kol bus išplėtota vidaus gamyba. Buvo pradėta vykdyti importo pakeitimo programa, siekiant gauti būtinos įrangos ir technologijų pakaitalų tokiems sektoriams kaip energetika ir gynyba. Tačiau dėl nepakankamų vidaus galimybių ir menko tarpsektorinio bendradarbiavimo progresas užsitęsė, jam kliudė ir nekonkurencingos kainos bei žema kokybė.

Importo diversifikacija atsigręžiant į Rytų šalis pamažu išstūmė ketinimus reikiamus pakaitalus gaminti Rusijoje ir tapo esmine Rusijos ilgalaikės darbotvarkės dalimi. Azijos ir Ramiojo vandenyno šalys, kaip pirmaujančios šiuolaikinių technologijų tiekėjos ir kaip pagrindinė alternatyva Vakarų kapitalui, tapo nauja Rusijos angliavandenilių ir ginklų eksporto rinka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius