Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 18d. 15:32

T.Janeliūnas: sustabdė O.Bin Ladeną, bet nekovojo su pandemija. Ar Lietuvai reikia medicininės žvalgybos?

Medicininė žvalgyba
123RF.com nuotr. / Medicininė žvalgyba

Neseniai antrajai kadencijai paskirtasis VSD generalinis direktorius Darius Jauniškis užsiminė, kad reikėtų daugiau dėmesio skirti medicininei žvalgybai. Mat grėsmės dėl COVID-19 buvo nepakankamai ir per vėlai įvertintos. Vis dėlto medicininė žvalgyba šiais laikais daugeliu atveju yra tik atvirų duomenų (daug, labai daug duomenų) rinkimas ir vertinimas. Ir geriausiai tai gali atlikti ne žvalgybos, o mokslinės institucijos.

2011 m. balandžio mėn. Pakistano ir Afganistano pasienyje esančiame Abbottabado miestelyje buvo pradėta vykdyti vaikų skiepijimo kampanija. Projekte dalyvaujančios medicinos darbuotojos vaikščiojo nuo vieno namo prie kito ir skelbė, kad nemokamai bus skiepijami vaikai nuo hepatito B. Mieste buvo iškabinti plakatai, skelbiantys apie šią skiepų programą.

Tik praėjus keleriems metams, buvo atskleista informacija, kad šią skiepų programą sugalvojo JAV žvalgybininkai, siekiantys bet kokia kaina sumedžioti Osamą Bin Ladeną.

Turėdami įtarimų, kad minėtame miestelyje gali slėptis O.Bin Ladeno šeima, CŽA nutarė pradėti šią medicininės žvalgybos operaciją. Buvo tikimąsi, kad vakcinavimo metu bus galima gauti DNR pavyzdžių ir juos sulyginti su 2010 m. Bostone mirusios O.Bin Ladeno sesers DNR. Pasitvirtinus sutapimams, būtų galima smarkiai sustiprinti išvadas apie konkrečioje vietoje besislepiančią O.Bin Ladeno šeimą.

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"