Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 7d. 13:20

Terminų painiava: kada žmogus iš tiesų tampa „senas“?

Super močiutė
123RF.com nuotr. / Super močiutė

Kai žmogus jau nebėra vidutinio amžiaus, jis yra senas. Taip eina gyvenimas: iš pradžių esi jaunas, tada – vidutinio amžiaus ir galiausiai – senas. Žinoma, pavadinti ką nors seniu laikoma netaktišku elgesiu, nes šis žodis, nors ir tikslus, dažnai įžeidžia.

Tai etiketė, kurios žmonės linkę vengti: 2016 metais „Marist“ atliktoje apklausoje suaugusių amerikiečių buvo teiraujamasi, ar jie mano, kad 65-erių metų vyrą reikėtų laikyti senu.

Šešiasdešimt procentų jauniausių respondentų – nuo 18 iki 29 metų – pasakė „taip“, tačiau šis procentas buvo mažesnis tarp vyresnių respondentų, tik 16 procentų 60 metų ir vyresnių suaugusiųjų pateikė tą patį atsakymą.

Panašu, kad kuo arčiau senatvės žmonės patys yra, tuo vėliau, jų manymu, ji prasideda. Apskritai, du trečdaliai minėtos apklausos dalyvių 65 metų žmones laikė „vidutinio amžiaus“ ar net „jaunais“. Ši klasifikacija šiek tiek glumina, turint galvoje, kad senatvė turi kažkur prasidėti.

„Nepasakyčiau, kad [65] yra senatvė“, – sako Susan Jacoby, knygos „Never Say Die: The Myth and Marketing of the New Old Age“ („Niekada nesakyk mirtis: naujosios senatvės mitas ir rinkodara“) autorė, „bet aš žinau, kad tai nėra vidutinis amžius. Kiek aplink save matote žmonių, kuriems 130 metų?“ 

Mūsų bendruomenės nariai kiekvieną mėnesį gali skaityti 5 straipsnius NEMOKAMAI!

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"