-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Terminų painiava: kada žmogus iš tiesų tampa „senas“?

Kai žmogus jau nebėra vidutinio amžiaus, jis yra senas. Taip eina gyvenimas: iš pradžių esi jaunas, tada – vidutinio amžiaus ir galiausiai – senas. Žinoma, pavadinti ką nors seniu laikoma netaktišku elgesiu, nes šis žodis, nors ir tikslus, dažnai įžeidžia.
Super močiutė
Super močiutė / 123RF.com nuotr.

Tai etiketė, kurios žmonės linkę vengti: 2016 metais „Marist“ atliktoje apklausoje suaugusių amerikiečių buvo teiraujamasi, ar jie mano, kad 65-erių metų vyrą reikėtų laikyti senu.

Šešiasdešimt procentų jauniausių respondentų – nuo 18 iki 29 metų – pasakė „taip“, tačiau šis procentas buvo mažesnis tarp vyresnių respondentų, tik 16 procentų 60 metų ir vyresnių suaugusiųjų pateikė tą patį atsakymą.

Panašu, kad kuo arčiau senatvės žmonės patys yra, tuo vėliau, jų manymu, ji prasideda. Apskritai, du trečdaliai minėtos apklausos dalyvių 65 metų žmones laikė „vidutinio amžiaus“ ar net „jaunais“. Ši klasifikacija šiek tiek glumina, turint galvoje, kad senatvė turi kažkur prasidėti.

„Nepasakyčiau, kad [65] yra senatvė“, – sako Susan Jacoby, knygos „Never Say Die: The Myth and Marketing of the New Old Age“ („Niekada nesakyk mirtis: naujosios senatvės mitas ir rinkodara“) autorė, „bet aš žinau, kad tai nėra vidutinis amžius. Kiek aplink save matote žmonių, kuriems 130 metų?“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius