Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 9d. 12:01

Tomas Janeliūnas. Nykūs Seimo rinkimai: ką reikėtų keisti?

Tomas Janeliūnas
Asmeninio archyvo nuotrauka / Tomas Janeliūnas

Šiemet Seimo rinkimų kampanija būtų nykiausia per visą mūsų rinkimų istoriją, jei ne keletas juokingų veikėjų televizijos debatuose ir Andriaus Tapino bei „Laisvės TV“ surengta akcija „Viso gero, Valdemarai“. Nors ne. Ji vis tiek buvo nykiausia. Tačiau galutinai pabaigus visų rezultatų skaičiavimus ir suformavus naują politinę daugumą galima ramiau įvertinti ir pačią rinkimų kampaniją. O joje išryškėjo dvi labai didelės bėdos.

Apsauga nuo politikos

Pirmoji bėda – pertekliniai ir kartais net absurdiški suvaržymai politinės kampanijos dalyviams. Per pastaruosius dešimtmečius politinių partijų ir kitų rinkimų dalyvių galimybės reklamuotis ir varžytis dėl rinkėjų balsų buvo taip apribotos, kad dabar stebėti rinkimų kampaniją tapo nuobodžiau, nei žiūrėti, kaip džiūva ką tik nudažyta siena.

Klijuoti plakatų negalima (išskyrus griežtai atrinktas vietas). Dovanoti rinkėjui tušinuko su partijos simbolika negalima, nes tai bus rinkėjo papirkimas. Jei kandidatas savo automobilį papuošė savo paties reklama, važiuoti juo balsuoti negalima – nes, neduok Dieve, toks automobilis pasirodys iki 50 m nuo balsavimo vietos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"