Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 13d. 08:00

Tomas Janeliūnas: Trumpas ar Bidenas? 3 kritiniai taškai, kurie nulems JAV prezidento rinkimus

Donaldas Trumpas ir Joe Bidenas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Donaldas Trumpas ir Joe Bidenas

Įtampa auga, lieka mažiau nei du mėnesiai – lapkričio 3 d. vyks JAV prezidento rinkimai. Dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas neslepia, kad darys viską, kad tik išsaugotų savo postą antrai kadencijai: jis nuolat žarstosi kaltinimais žiniasklaidai, kuri neva „susimokė prieš jį“, gąsdina, jog laimėjus Joe Bidenui šalį ištiks katastrofa, ir net užsiminė, jog „svarstys“, ar pripažinti rinkimų rezultatus, jei juos laimėtų konkurentas.

Prisimindami daug kam netikėtą D.Trumpo pergalę 2016 m., šiemet žymiai mažiau užtikrintų prognozių, žadančių vienam ar kitam kandidatui į prezidentus pergalę. Vis dėlto čia labiau veikia emocijos, nei neutralus vertinimas, žvelgiant į fiksuojamas tendencijas. Emocijos 2016 m. lėmė, jog daugelis prognozuotojų tiesiog nenorėjo patikėti, kad D.Trumpas gali laimėti prieš Hillary Clinton.

Todėl net ir paklaidų ribose esant galimybei pralaimėti H.Clinton, į tai nebuvo kreipiamas didelis dėmesys. Nacionalinio lygmens apklausos neklydo – H.Clinton visoje šalyje surinko beveik 3 mln. balsų daugiau, nei D.Trumpas. Kita vertus, D.Trumpo persvara kai kuriose svarbiausiose valstijose buvo itin nedidelė, tačiau to pakako, kad jis įgautų pranašumą rinkikų kolegijoje.

Šiemet emocijos sveria į kitą pusę – net ir matydami reikšmingą D.Trumpo atsilikimą nuo oponento, anksčiau klydę prognozuotojai nenori suklysti antrą kartą ir nuvertinti „užslėptų“ rinkėjų, kurie ne visuomet proporcingai dalyvauja apklausose. Atskirose valstijose esant panašiam rezultatui šį kartą net ir paklaidų ribos atrodo pakankamai svarbios, kad nebūtų skubama prognozuoti pergalės vienam ar kitam kandidatui. Visgi esama tik kelių svarbių nežinomųjų, kurie gali nulemti JAV prezidento rinkimų rezultatą.

Dabar nauji metiniai prenumeratoriai gauna 50 EUR dovanų kuponą.

Komentarai: 14

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

KARTU SU MAXIMA: VERTINAME LIETUVIŠKĄ KOKYBĘ

Video

05:04
01:14:26
01:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"