Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žmogaus prigimties dvilypumas: kodėl kartais elgiamės savanaudiškai?

Gyvenimas šiuolaikiniame pasaulyje gerokai praplėtė natūralias mūsų egocentrizmo ribas. Nuo socialinio nesaugumo iki ksenofobijos, asmeninis ir visuotinis nerimas, kamuojantis kone visą žmoniją, atlėgtų, jei mažiau svarbos teiktume tokiam trumpam, bet reikšmingam žodeliui: „Aš!“
Godumas
Godumas / 123RF.com nuotr.

Įsijungdamas vakaro naujienas dažnai jaučiu baimę. Žinių laidos kasdien primena apie skaudžias krizes, su kuriomis susiduria pasaulis. Kaip ir daugelis žmonių, tą kasdienį nelaimių paradą laikau labai nepatraukliu ir emociškai išbalansuojančiu.

Bet stebint naujienas taip pat išryškėja įdomus žmogaus būklės paradoksas. Viena vertus, žmonės puikiai naudojasi savo intelektu, kūrybiškumu, mokėjimu bendradarbiauti ir etiniu kompasu, kad ženkliai pagerintų savo gyvenimo sąlygas. Mokslo, technologijų, filosofijos, švietimo, sveikatos priežiūros, vyriausybės (kartais) ir kitų mūsų civilizacijos bruožų dėka mes padarėme didelę pažangą gerindami savo gyvenimą. Daugelis žmonių visame pasaulyje šiandien gyvena daug geriau nei kadaise, net geriau nei vos prieš kelis dešimtmečius, nors kančių ir skausmo taip pat vis dar netrūksta...

Kaip gali būti, kad gebame būti tokie intelektualūs ir taip efektyviai išspręsti tam tikras problemas, tačiau tuo pat metu būti tokie asocialūs ir destruktyvūs?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius