Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 16d. 10:55

Koronavirusas pradangins kalėdinius vakarėlius: vieni darbdaviai rengs virtualias šventes, kiti pataupys pinigus

Kalėdinis įmonės vakarėlis 15min tema
„Grail Events“ nuotr. / Kalėdinis įmonės vakarėlis

Dėl įvesto karantino ir prastėjančios epidemiologinės situacijos šiemet Lietuvos įmonės neberengs tradicinių kalėdinių švenčių darbuotojams. Vieni darbdaviai vietoj gyvo susitikimo planuoja virtualų renginį darbuotojams, kiti ruošia brangesnes dovanas, o treti nežada nieko. Visgi Personalo valdymo profesionalų asociacijos direktorė Aušra Bytautienė ragina įmones paieškoti alternatyvų, kaip motyvuoti darbuotojus ir nebandyti sutaupyti šios šventės sąskaita, nes dirbant nuotoliniu būdu darbuotojų ryšiai su įmone ir taip silpsta.

2020 metais gyventojams jau teko atsisakyti kelionių, darbo iš ofiso, šeimos švenčių ir net Velykų. Dabar atėjo eilė įmonių kalėdinėms šventėms.

Pastaraisiais metais vykusių trankių vakarėlių su muzikos grupėmis, vaišėmis nukrautais stalais, pramogomis ir šokiais šiemet nebebus.

Grail Events nuotr./Kalėdinis įmonės vakarėlis
Grail Events nuotr./Kalėdinis įmonės vakarėlis

„Dabartinė situacija dėl COVID-19 keičia nusistovėjusias tradicijas, todėl šiemet kalėdinės šventės darbuotojams nerengsime. Teks pasinaudoti galimybėmis darbuotojus sveikinti nuotoliniu būdu. Visgi nepaisant to, pasistengsime, kad darbe šventinė dvasia būtų jaučiama, todėl puošime tradicinę šventinę eglę Uosto direkcijos kieme, šventiniai akcentais padabinsime darbo vietas“, – 15min sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros vadovė Dalia Gun.

Nebus šiemet ir kasmetinės įmonės šventės darbuotojų vaikams, tačiau D.Gun pridūrė, kad darbuotojus, kaip ir kasmet, planuojama pradžiuginti simbolinėmis kalėdinėmis dovanėlėmis.

Šiemet įprasto kalėdinio vakarėlio nerengs ir telekomunikacijų bendrovė „Tele2“. Įmonės komunikacijos vadovas Andrius Baranauskas 15min tvirtino, kad šiuo metu bendrovė svarsto galimas alternatyvas.

Asmeninio archyvo nuotr./„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalyse Andrius Baranauskas
Asmeninio archyvo nuotr./„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalyse Andrius Baranauskas

„Dėliojamės, ką galime sugalvoti. Dar nežinau, kas bus ir ar kažkas bus vietoj kalėdinės šventės“, – kalbėjo A.Baranauskas.

Visos tradicinės šventės – įšaldytos

Renginių organizavimo įmonės „Grail Events“ vadovas Paulius Šiupienius 15min pasakojo, kad pastaraisiais metais įmonių kalėdiniai vakarėliai darbuotojams buvo labai išpopuliarėję. Per gruodį ir sausį renginių organizatorius surengdavo iki 15 renginių vidutinėms ir stambioms įmonėms, kuriuose dalyvaudavo 100-800 žmonių.

Tačiau šiemet spalio pabaigoje, dar prieš įvedant antrąjį karantiną, į „Grail Events“ kreipėsi tik dvi įmonės.

„Šiaip metais su renginiais sunkiai. Prieš įvedant antrąjį karantiną dar buvo iš poros klientų minčių apie vakarėlius, bet paskelbus karantiną viskas įšaldyta“, – atskleidė P.Šiupienius.

Asmeninio archyvo nuotrauka/Paulius Šiupienius
Asmeninio archyvo nuotrauka/Paulius Šiupienius

Renginių orgnizatorius supranta, kad taip sparčiai šalyje plintant pandemijai kitaip nė būti negali, nes rizika virusui išplisti renginyje uždaroje patalpoje, kurioje susirinkę 500 dalyvių ir dar 100 aptarnaujančio personalo, yra labai didelė.

Dėl logiškų sumetimų nei siūlau, nei agituoju šiemet rengti vakarėlius, – sakė P.Šiupienius.

„Kliento tokio nežinau, kuris dėl vakarėlio rizikuotų, jog susirgtų pusė žmonių ir reikėtų uždaryti pusę gamyklos mėnesiui laiko. Dėl logiškų sumetimų nei siūlau, nei agituoju šiemet rengti vakarėlius. Man kerta per biznį, bet protinga būtų susilaikyti ir nėra logikos šiemet organizuoti kalėdinį renginį“, – sakė renginių organizatorius.

Kad šiemet tik nedidelė dalis bendrovių vis dar galvoja apie kalėdinius renginius, pritaria ir renginių organizavimo įmonės „Extremedelight.lt“ vadovas Mantas Paliokas.

„Jei anksčiau vykdavo pompastiški renginiai su grupėmis, vakarine dalimi uždarose patalpose, tai šiemet šios tendencijos nėra. Įmonės ir bijodamos nežinomybės taupo biudžetus, ir neorganizuoja renginių dėl saugumo“, – 15min komentavo M.Paliokas.

Dešimtadalis darbuotojams nieko nepasiūlys

Personalų valdymo profesionalų asociacijos (PVPA) direktorė Aušra Bytautienė 15min apibendrina, kad šie metai yra visiškai kitokie, o daugelis įmonių net įpusėjus lapkričiui dar neapsisprendę, kaip elgsis dėl kalėdinių renginių – ar neorganizuos nieko, ar ieškos alternatyvų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Interviu
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"