Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 4d. 16:38

Pandemija – mirtis restoranams? Negirdėti būdai, kaip kavines paversti saugesnėmis

Laikinai sustojęs verslas Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Laikinai sustojęs verslas Vilniuje

Kaip ironiška, kad tai, kas suteikia restoranui patrauklumo, šiandien daro jį pavojingą – erdvės intymumas, jaukumas, giliai į pokalbius įsitraukusios žmonių grupelės, smagiai leidžiančios laiką, besimėgaudamos gėrimais ir valgiais... Koronavirusui tebesiaučiant, valgyti restorane dabar yra vienas rizikingiausių laisvalaikio leidimo būdų.

Kad suprastume kodėl, žvilgtelėkime, ką naujausi mokslo tyrimai nustatė apie COVID-19 plitimą. Oficiali Pasaulio sveikatos organizacijos pozicija nuo pat pandemijos pradžios buvo ta, kad koronavirusą dažniausiai platina lašeliai, kuriuos paskleidžiame į aplinką kalbėdami, čiaudėdami ar kosėdami. Tačiau jau keletą mėnesių įrodymai rodo, kad aerozolio dalelės, kurios yra mažesnės už lašelius ir gali likti pakibusios ore kaip dūmai, yra reikšmingas infekcijų plitimo būdas – gal net pagrindinis. Tai paaiškintų, kodėl bene kiekvienas užregistruotas koronaviruso protrūkis prasidėjo uždarose patalpose.

Deja, didelė dalis visuomenės vis dar nepaiso patarimų. JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) tik neseniai pradėjo pripažinti viruso plitimo oru galimybę, o daugelis šalių jos nemini savo oficialiose saugaus elgesio rekomendacijose. Todėl daugelis restoranų vis dar dirba vadovaudamiesi patarimais, kurie paprasčiausiai neatspindi naujausių mokslo atradimų – kavinių ir restoranų darbuotojai kaip apsėsti valo paviršius, dėvi skydelius (kurie neapsaugo nuo aerozolių) ir tarp stalų stato plastikines pertvarėles. Kai kurios iš šių priemonių gali būti kažkiek naudingos, tačiau jos dažniausiai tėra „pandemijos teatras“ – pakeitimai, kurie suteikia saugumo iliuziją, tačiau realiai menkai teapsaugo.

Kodėl būtent restoranai yra tokie pavojingi?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie "15MAX"